Firma Asa Kredyt to spółka specjalizująca się w udzielaniu internetowych pożyczek oraz kredytów dla klientów indywidualnych. Dzięki temu, że polski oddział firmy należy do większej europejskiej grupy, klienci mają gwarancję, że pożyczają pieniądze od rzetelnego i godnego zaufania pożyczkodawcy, który nie zmieni warunków umowy w czasie jej trwania. O tym, że Asa to firma wiarygodna finansowo świadczy przede wszystkim fakt, że na rynku skandynawskim jest jednym z monopolistów w tej branży.

O firmie

Firma ma skandynawski kapitał, co jednak nie przeszkadza jej w prowadzeniu działalności na terenie Polski. W naszym kraju swoją siedzibę ma w Warszawie na ul. Siennej 64, gdzie obsługa klienta odbywa się od poniedziałku do piątku. W przypadku chęci kontaktu telefonicznego otworzona jest specjalna infolinia +22 219 59 15 oraz dostępny adres e-mailowy: obslugaklienta@asakredyt.pl Kontaktować się można również bezpośrednio ze strony, wysyłając zapytanie przez formularz elektroniczny w dziale „Kontakt”.

Jak otrzymać pożyczkę?

Asa Kredyt to jedna z firm, w których uzyskanie pożyczki jest bajecznie proste. Wystarczy złożyć wniosek przez Internet, korzystając z gotowego formularza dostępnego na stronie firmowej. Ponieważ formularz zawiera już wszystkie informacje – łącznie z miejscem na wpisanie naszych danych osobowych oraz informacjami na temat wnioskowanej pożyczki – konsultant obsługujący nasz przypadek nie musi dopytywać o dodatkowe szczegóły.
Dzięki temu po pozytywnym przejściu procesu weryfikacyjnego – przelewu w wysokości 1zł na wskazany przez firmę rachunek bankowy – pieniądze mogą wpłynąć na nasze konto nawet w ciągu kilkunastu minut.
Trzeba jednak uczciwie zauważyć, że chociaż wnioski można wysyłać 24/7, to rozpatrywane są one jedynie w czasie dni roboczych. Dlatego składając wniosek na przykład w sobotę rano, rozpatrzony będzie on dopiero w poniedziałek.

rodzina

Czy zobowiązanie zaciągnięte w firmie Asa to dobre wyjście dla rodziny potrzebującej szybkiej gotówki?

Dla kogo usługa?

Gotówka od Asa adresowana jest do osób, które mają skończone 20 lat, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, indywidualny rachunek bankowych, nie mają żadnego zadłużenia oraz mogą okazać zaświadczenie o stałych dochodach.
W praktyce pożyczka kierowana jest do Polaków mających problemy finansowe, którzy pilnie potrzebują pożyczyć od 1000 do 3000 złotych bez zbędnych formalności i wizyt w banku. W przypadku tej firmy wszystko odbywa się drogą elektroniczną, począwszy od złożenia wniosku, poprzez weryfikację tożsamości, aż po przelew gotówki na wskazane konto bankowe.
Również zaświadczenie o zatrudnieniu nie jest wymagane w każdym przypadku. Jeśli klient już wcześniej brał pożyczki w Asa, to nawet wnioskując o dużą kwotę nie będzie musiał zazwyczaj takiego zaświadczenia przedstawiać. Jest ono natomiast wymagane zawsze wtedy, gdy o kwotę większą od 1500zł wnioskuje nowy, nieznany firmie klient.
Sama usługa może być spłacona albo w jednej racie miesięcznej, albo w ratach nie przekraczających 36 miesięcy.

Koszty pożyczki

Na swojej stronie www firma bardzo dokładnie i rzetelnie – właściwie jako jedna z nielicznych – podaje tabelę opłat i prowizji, jakie trzeba ponieść w związku z zaciągniętym kredytem. Chociaż samo oprocentowanie jest fantastycznie niskie, bo wynosi zaledwie 9%, to entuzjazm szybko ginie, gdy okazuje się, że inne opłaty skutecznie wyrównują tą niekorzystną dla firmy różnicę w oprocentowaniu.
Przykładowo sama opłata za przygotowanie oferty, niezależnie od tego czy pożyczamy 1000 czy 3000 złotych wynosi 390zł. Do tego naliczyć trzeba comiesięczny koszt dodatkowy opłaty administracyjnej, którego wysokość to 15zł. Inne opłaty dotyczą już spraw spłaty pożyczki i wezwań do zapłaty – pierwszy monit to koszt 25zł, drugi 49zł, zaś przekazanie sprawy do windykacji obciąża pożyczkobiorcę sumą 75zł.

Opinia w pełni subiektywna

Patrząc całościowo na firmę nie mogę nie stwierdzić, że to jedna z najlepiej pod względem technicznym przygotowana firma do tego, aby świadczyć usługi pożyczkowe. Wzór umowy z tabelą opłat jest widoczny bezpośrednio na stronie, zaś wniosek można wypełnić również z poziomu serwisu, dzięki czemu kontakt z przedstawicielem firmy ogranicza się do minimum.
Same warunki umowy również są korzystne – ponownie zwracam uwagę na tylko 9% oprocentowanie – jednak tylko wtedy, gdy pożyczkę bierzemy na wysoką kwotę i zamierzamy ją bardzo szybko spłacić. Przy niskich pożyczkach koszt jej przygotowania znacznie przekracza sumę, jaką musielibyśmy zapłacić w odsetkach; przy większych, ale spłacanych dłużej musimy dodatkowo płacić 15zł w celu uiszczenia opłaty administracyjnej.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *