SKOKI, czyli Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe to jedne z najstarszych przedsiębiorstw finansowych na polskim rynku. Dlatego też wśród klientów panuje przekonanie, że dzięki temu są to firmy godne zaufania, a co za tym idzie, w których można spokojnie i bezpiecznie wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową.

O firmie

Kasa Stefczyka to ponad 20 lat bytności w Polsce i świadczenia przeróżnych usług finansowych, na czele z udzielaniem pożyczek. I to właśnie działania o charakterze kredytowym są dzisiaj głównym punktem oferty Kasy, której główna siedziba mieści się w Gdyni na ul. Legionów 126-128. Oczywiście prócz tego Kasa Stefczyka ma swoje punkty i oddziały w całej Polsce, co znacznie ułatwia klientom komunikację z pracownikami i uzyskanie pożądanego przez siebie kredytu.
Inne formy kontaktu to oczywiście infolinia telefoniczna: 810 600 100 (dla tel. komórkowych) lub +58 782 92 00 (dla tel. stacjonarnych). Można się również skontaktować pod e-mailem kasa@kasastefczyka.pl Na stronie dostępna jest również mapa, na której można wyszukać najbliższą placówkę firmową.

Oferta pożyczek od Kas Stefczyka

Kasa Stefczyka to obecnie parabank, który ma najszerszą i najbardziej rozbudowaną ofertę pożyczek dla klientów indywidualnych, a jednocześnie świadczy też takie same usługi dla klientów firmowych. Aby wnioskować o pożyczkę trzeba być jednak klientem Kasy Stefczyka, a więc posiadać tu swoje własne konto bankowe lub inne produkty finansowe. W przypadku oferty dla osób prywatnych na uwagę zasługuje następujących pożyczek:

 1. „Promocyjna” – Raty niższe niż myślisz!, oprocentowanie 5% w skali roku, prowizja 9%, kwota od 1000 do 10 000 złotych na czas od 4 do 12 miesięcy, udzielane w oparciu o indywidualną ocenę ryzyka kredytowego wnioskodawcy – im mniejsze zarobki, tym niższy kredyt można uzyskać.
 2. „Na każdą pogodę” – zasady takie same jak w pożyczce promocyjnej, ale maksymalna kwota wynosi 1000zł, zaś sama pożyczka udzielana jest nawet osobom bez udokumentowanego stałego źródła dochodu (zamiast zaświadczenia o zatrudnieniu wystarczy wyciąg z konta z ostatnich miesięcy).
 3. Konsolidacyjna – zaciągana na poczet spłaty innych zobowiązań, w kwocie od 10 do 160 tysięcy złotych, na czas od 12 do 120 miesięcy, dostępna w dwóch oprocentowaniach (do 60 miesięcy za 11,1- 14,8%, do 120 miesięcy za 12,1-15,8%), sześcioprocentowa prowizja, możliwość dodatkowego ubezpieczenia.
 4. Internetowa – udzielana po złożeniu wniosku przez Internet, w kwocie od 4 do 160 tysięcy złotych na maksymalnie 120 miesięcy w czterech różnych oprocentowaniach (dostępne w tabeli na stronie serwisu), dzięki przesłaniu wniosku online istnieje możliwość obniżenia oprocentowania.
 5. Gotówkowa – standardowa do maksymalnie 100 tysięcy złotych i na nie więcej niż 10 lat. Przeznaczenie – na dowolny cel, ze względu na duża wysokość może wymagać dodatkowego zabezpieczenia (żyrantów lub hipoteki).
 6. Senior – adresowana do osób mających przynajmniej sześćdziesiąt lat i stałe dochody (emerytura, renta), wysokość pożyczki maksymalnie 100 tysięcy złotych na 10 lat.
 7. Prestige – przeznaczona dla osób mających dochody minimum 2200 zł netto miesięcznie, wysokość pożyczki maksymalnie 300 tysięcy złotych na 120 miesięcy, oprocentowanie od 9 do 15,85% w zależności od czasu trwania umowy.
 8. VIP – dla osób prowadzących działalność medyczną, architektoniczną, prawniczą, specjalistyczną, zarabiających minimum 6000 złotych netto miesięcznie, przeznaczona na cel dowolny, maksymalna wysokość to aż 600 tysięcy złotych rozłożone na nie więcej jak 10 lat.
para w biurze

Usługi od SKOK Stefczyka to jedna z najlepszych możliwości. Wiemy, że pożyczamy od liczącej się dużej agencji pozabankowej. Może nie jest to tania opcja, ale możemy liczyć na uczciwe przedstawienie oferty.

Pożyczki dla firm

W ofercie pożyczek dostępnych w Kasie Stefczyka są również te kierowane do firm i przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność od minimum pół roku i posiadają konto firmowe w Kasie:

 1. Mikrolinia pożyczkowa – czyli nic innego, jak odnawialna pożyczka gotówkowa w kwocie maksymalnie 6 tysięcy miesięcznie, z umową trwającą nie dłużej niż trzy lata (podstawowy okres umowy to 12 miesięcy). Mikrolinia dostępna jest dla firm, które udokumentują swój obrót na podstawie rachunku bankowego. Oprocentowanie pożyczki wynosi 16% w skali roku.
 2. Prosta Pożyczka Gospodarcza – w kwocie od 5 do 100 tysięcy złotych, dostępna na dowolny cel związany z prowadzeniem firmy (zakup towaru, nowych maszyn, wypłaty dla pracowników i kontrahentów), okres kredytowania do 120 miesięcy.
 3. Inwestycyjna – z racji wysokiego progu maksymalnego – 1,5 mln złotych – dostępna głównie dla firm i spółek, które są w stanie odpowiednio taką pożyczkę zabezpieczyć np. nieruchomościami pod zastaw. Pożyczka udzielana na rzecz rozbudowy i modernizacji firmy, minimalna kwota to 100 tysięcy złotych, czas spłaty do 120 miesięcy.

Ocena pożyczki w Kasie Stefczyka

Niesamowicie rozbudowana, bogata i bardzo atrakcyjna oferta pożyczek dla osób indywidualnych sprawia, że Kasy Stefczyka są jednym z liderów na rynku pożyczkowym i kredytowym w Polsce. Szczególnie na uwagę zasługuje ostatnia pożyczka promocyjna z oprocentowaniem 5 punktów w skali roku, co jest najatrakcyjniejszą ofertą dostępną obecnie wśród polskich firm.
Na korzyść firmy działa również jej pozytywna renoma oraz 20-letnie doświadczenie w działalności finansowej, dostępność oferty także dla osób niewykazujących stałych dochodów (pracujących np. tylko na umowę zlecenie) i możliwość udzielenia błyskawicznej pożyczki do kwoty 1000 złotych bez żadnych zaświadczeń.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *