Kasomat to jedna z firm zajmujących się działalnością finansową w sektorze pożyczkowym. Jak każda inna firma tego typu swoją ofertę kieruje głównie do osób pilnie potrzebujących pieniędzy, zazwyczaj niewielkich sum, które mogą spłacić najpóźniej w przeciągu 30 dni od chwili podpisania umowy.

Dane firmy

Biuro Obsługi Klienta i główna siedziba firmy znajdują się we Wrocławiu na ul. Tęczowej 7 nieopodal Starego Miasta, jednak sam dział marketingu swoją siedzibę ma w Poznaniu. Interesanci zainteresowani wzięciem zobowiązania obsługiwani są w formie zdalnej – poprzez rozmowy telefoniczne lub wymianę e-mailową.
Firma wpisana jest do rejestru KRS pod numerem 0000432560 i dysponuje NIPem 7792407961. Wszelkie sprawy telefoniczne, zapytania, informacje o ofercie można załatwiać pod numerem tel. (71) 717-00-90, natomiast sprawdzać status pożyczki, decyzję o jej wydaniu lub odrzuceniu pod numerem tel. (71) 717-00-88.
Z pracownikami firmy kontaktować można się również za pośrednictwem Facebooka lub wysyłając zapytanie przez formularz kontaktowy dostępny na stronie.

Jak wziąć pożyczkę w Kasomacie?

Kasomat jako zdalny pożyczkodawca działa na bardzo prostej zasadzie – udziela pożyczek przelewem internetowym, dlatego pożyczkobiorca nie musi nawet wychodzić z domu.

Cały proces odbywa się w czterech krokach:

  • wybór oferty,
  • podanie danych i przesłanie zaświadczeń np. o dochodach,
  • przelew weryfikacyjny,
  • oczekiwanie na wypłatę pieniędzy.

Sam wybór oferty to sprawa banalnie prosta – na stronie głównej serwisu internetowego już na starcie widnieje specjalna tabela, wedle której obliczyć można koszt całkowity zobowiązania. Wystarczy ustawić kwotę, jaką chcemy pożyczyć, czas spłaty zobowiązania, a system sam wylicza, ile finalnie będziemy winni pożyczkobiorcy.
Automatycznie przeniesie nas wtedy do panelu, w którym należy podać swoje dane osobowe, informacje o dochodzie, zadłużeniu i innych zobowiązaniach finansowych, numer konta bankowego, na które pożyczka ma zostać wypłacona i adres telefonu komórkowego, pod który zadzwoni konsultant.

Tak się prezentuje strona, na której możemy skorzystać z formularza o pożyczkę w kasomat.

Tak się prezentuje strona, na której możemy skorzystać z formularza o pożyczkę w kasomat.

Dostępne oferty pożyczek

Kasomat to serwis pożyczkowy kierowany głównie (albo i przede wszystkim) do samych studentów. Z tego powodu maksymalna kwota pożyczki w dostępnej ofercie nie może być większa niż 250zł. Oferty różnią się między sobą kosztami całkowitymi pożyczki – przy 200zł pożyczanych na 15 dni kwota całkowita do spłaty wyniesie 231zł, jednak jeśli czas spłaty przedłużymy do 21 dni, to koszt całkowity wzrośnie do 244zł.
Prostota procesu weryfikacji i niskie sumy pożyczanych pieniędzy sprawiają, że Kasomat bardzo szybko wypłaca gotówkę – w ogromnej części przypadków decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest nawet w niecałą godzinę, a przelew realizowany jest w ciągu kilku kolejnych minut. Jeśli bank odbiorcy (pożyczkobiorcy) jest taki sam jak Kasomatu, pieniądze lądują na koncie w przeciągu zaledwie godziny!

Opinia Kasomat – subiektywna ocena studenta

Nie ma co ukrywać, że studenci nie mają dużego wyboru w zakresie pożyczek z racji małych lub żadnych dochodów. Nie wpadnę więc w przesadę stwierdzając, że obecnie Kasomat ma jedną z najlepszych ofert pożyczkowych kierowanych właśnie do studentów. Kiedy większość firm nalicza ogromne opłaty związane z „przygotowaniem pożyczki”, tutaj opłata ta wynosi zero złotych, a rzeczywisty koszt naliczany jest wyłącznie w oparciu o oprocentowanie i roczną stopę procentową (co w przypadku kilkudniowych pożyczek jest sprawą groszową).
Jedynym mankamentem jest niska maksymalna kwota – 250zł to nie za dużo w sytuacji, gdy pilnie potrzebuje się pieniędzy na opłacenie czynszu lub rachunków. Ten negatywny aspekt wynagradzany jest jednak niskim i korzystnym oprocentowaniem: bardzo konkurencyjnym w porównaniu z innymi ofertami. Z drugiej strony pożyczkę otrzymać można w przeciągu godziny i to właściwie bez żadnych zaświadczeń: jeśli nie pracujemy na etacie, możemy pokazać swój wyciąg bankowy z dwóch ostatnich miesięcy. Dla studentów potrzebujących natychmiast niewielkich kwot ta oferta będzie idealna i z pewnością spotka się z szerokim odzewem wśród tej grupy społecznej.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *