Firma zajmująca się mikro pożyczkami przez Internet – MiniCredit – to zdecydowanie jedna z najczęściej reklamujących się firm tego typu w Polsce, której broszurki reklamowe znaleźć można nawet w normalnych skrzynkach pocztowych. Nic dziwnego, że z tego powodu jest przez klientów kojarzona bardzo pozytywnie, zwłaszcza że jej oferta również nie należy do złych i „na upartego” każdy mógłby znaleźć tam pożyczkę dla siebie.
Bardzo cennym elementem oferty Mini Credit jest fakt, że swoje pożyczki kieruje ona nie tylko do ludzi młodych i pracujących, ale również do emerytów, którzy z reguły po ukończeniu 65 roku życia nie otrzymaliby w większości firm żadnej pożyczki ani żadnego kredytu.

Dane firmowe i kontaktowe

Jak skontaktować się z firmą? Najlepszym sposobem jest kontakt e-mailowy, bo odpowiedź dostajemy nawet w ciągu kilku minut (wszystko zależy od tego, w jakich godzinach wyślemy zapytanie). Można również zdecydować się na rozmowę telefoniczną przez infolinię (+22 2668355).
Dla osób mieszkających w Warszawie dostępna jest również możliwość kontaktu bezpośredniego w siedzibie firmy przy ulicy Słomińskiego 15 lok.506.

3 kroki do pieniędzy

Pożyczanie pieniędzy przez Internet w Mini Credit odbywa się na identycznych zasadach jak w innych firmach tego typu, czyli wedle schematu trzech kroków:

  1. Rejestracja w serwisie internetowym firmy, uzupełnienie swoich danych osobowych (w tym przede wszystkim numeru telefonu, numeru PESEL oraz adresu e-mail!). Następnie po zalogowaniu się w serwisie trzeba będzie przesłać skan swojego dowodu osobistego.
  2. Weryfikacja tożsamości, która odbywa się standardowo przez przelew jednego grosza na jedno z kont wskazanych przez Mini Credit. Co ważne, w tytule przelewu trzeba zawrzeć informację o akceptacji warunków umowy pożyczkowej. Weryfikacji poddawani są jedynie nowi klienci – składając więc wnioski o kolejne pożyczki ten punkt jest pomijany.
  3. Złożenie wniosku odbywa się za pośrednictwem serwisu internetowego w panelu klienta. Uzupełniane są tam takie dane jak wysokość pożyczki i czas jej spłaty. Można również złożyć wniosek w formie SMSa, wysyłając stosowny kod pod numer 71200.
Strona serwisu MiniCredit

Strona serwisu MiniCredit na której można sprawdzić warunki pożyczki jak również o nią wnioskować.

Szczegóły oferty

Warunki otrzymania pożyczki MiniCredit nie są tak ostre jak w niektórych innych firmach. Świadczy o tym chociażby fakt, że umowę o takie zobowiązanie finansowe może podpisać nawet emeryt – jeśli nie ma skończonych 70 lat – lub wręcz przeciwnie, osoba bardzo młoda, która już ukończyła 20 rok życia. Warunek jest jeden – musi posiadać stałe źródło dochodów.
W razie wątpliwości konsultant zawsze poprosi nas o przekazanie specjalnego zaświadczenia o dochodach lub wyciągu z naszego konta bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Biorąc pożyczkę nie trzeba niczego zastawiać i szukać żyrantów. Wszystko odbywa się w oparciu o minimum formalności – dowód osobisty, zarobki, wyciąg z konta.
Co do samej oferty, to z pewnością na uwagę zasługuje 500 złotowy limit pierwszej, 800 złotowy drugiej, 1200 złotowy trzeciej, 1500 złotowy czwartej i 2000 złotowy limit piątej pożyczki (rozłożonej do spłaty na 30 dni). Jeśli dochodzi do jakichś problemów ze spłatą (np. zabraknie nam kilku dni na zebranie pieniędzy na ratę) zawsze można przedłużyć okres spłaty o 5, 15 lub 30 dni. Nie trzeba wtedy wysyłać nowych wniosków, a jedynie dokonać od razu przelewu na konto firmy z odpowiednią adnotacją (tabela opłat za przedłużenie terminu dostępna jest bezpośrednio na stronie).
Jednocześnie można posiadać tylko jedną pożyczkę w MiniCredit, jednak nie ma żadnych problemów z wzięciem następnej nawet kilka minut po spłacie poprzedniej.

MiniCredit i moja opinia

Minusem, którzy rzuca się w oczy już na starcie jest to, że Mini Credit nie precyzuje, czy w przypadku posiadania źródła dochodu chodzi o umowę o pracę czy też w grę wchodzą umowy o dzieło i zlecenia. Takie informacje nie są zawarte ani w FAQ, ani we wzorze umowy dostępnej na stronie.
Wzór ten jest z kolei wielkim plusem, ponieważ przed podpisaniem umowy, a więc przesłaniem wniosku o pożyczkę, można się dokładnie w nią zagłębić i znaleźć kilka kruczków. Jak między innymi ten, że za każde wysłane ponaglenie trzeba zapłacić nawet 18zł (a ponaglenia wysyłane są nawet codziennie!).
Bardzo spodobała mi się funkcja przedłużenia pożyczki. Oczywiście są takie i w innych firmach, tutaj jednak po raz pierwszy spotykam się z sytuacją, że przedłużenie zależy tylko i wyłącznie od pożyczkobiorcy. Nie musi on dzwonić do firmy i prosić o przedłużenie terminu, ale robi to sam w formie prostego przelewu bankowego, co jest zdecydowanie wielkim plusem Mini Credit.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *