Zakra to jeden z największych portali pożyczek społecznościowych. Zaraz za nim plasują się serwisy takie jak Kokos.pl czy Sekrata.pl. Pożyczki społecznościowe rządzą się swoimi własnymi, ustanawianymi przez samych klientów, prawami. W portalu można się zarejestrować zarówno jako inwestor czyli pożyczkodawca, jak również jako pożyczkobiorca. Pozytywnie oceniani klienci mają większą szansę na późniejsze zaciągnięcie zobowiązania na lepszych, przygotowanych przez siebie, warunkach.

Jak pobrać pożyczkę?

Cały proces pożyczkowania przedstawić można w kilku nieskomplikowanych krokach:

 1. Należy zarejestrować się na stronie Zakra.pl:
  Adres do rejestracji: https://zakra.pl/rejestracja
 2. Na podany podczas rejestracji adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Należy w niego kliknąć.
 3. Po aktywacji konta należy zalogować się do serwisu.
  Adres do logowania: https://zakra.pl/logowanie
 4. Po zalogowaniu wypełniamy formularz rejestracyjny, w którym potrzebne będą również wiadomości z dowodu osobistego. Należy przygotować ten dokument przed przystąpieniem do rejestracji.
 5. Po kilkunastu minutach/godzinach firma zweryfikuje przedstawione dane weryfikujące nowego klienta (jedynie weryfikacja adresu wymaga dodatkowego czasu).
 6. Po wstępnej weryfikacji można wypełnić swój pierwszy wniosek o udzielenie pożyczki. Podajemy w nim interesująca nas kwotę oraz okres pożyczkowania.
  Adres do wniosku: https://zakra.pl/wez_pozyczke
 7. Pozostaje oczekiwanie na wpłaty od inwestorów (czyli innych użytkowników serwisu). Po zebraniu całej sumy pożyczki zostanie ona automatycznie przelana na konto użytkownika.

Kto może zarejestrować się w serwisie?

Wśród wymienionych przez Zakrę limitów, które określają użytkownika, znajdują się:

 • Limit wieku: osoby, które ukończyły 18 rok życia

Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków aby móc zarejestrować się w serwisie. Nieoficjalnie, poznając sposób rejestracji, wydaje się jednak, że dodatkowo spełnione muszą zostać poniższe warunki:

 • Posiadanie polskiego obywatelstwa (polski dowód osobisty)
 • Zameldowanie/zamieszkanie na terenie Polski
 • Posiadanie konta bankowego

Dłużnicy i pożyczki społecznościowe

Dłużnicy, osoby znajdujące się w bazach BIK oraz osoby z negatywną historią kredytową również mogą pozytywnie przejść rejestrację i wnioskować o pożyczkę. Jednak przy wnioskach takiej osoby pojawi się specjalna, czerwona ikonka, informująca inwestorów o zadłużeniach użytkownika.
Również osoby bez stałego zatrudnienia mogą zarejestrować się w serwisie. Podczas rejestracji przygotowana jest dla nich opcja „brak źródła dochodu”.
Oczywiście osobom takim trudniej będzie przekonać potencjalnych inwestorów do dopłacenia swojej sumy do całej kwoty zobowiązania.

współpraca przy komputerze

Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z pożyczki społecznościowej polecamy artykuł o nowej platformie do uzyskania pożyczki społecznościowej Zakra.

Dobrze prosperująca firma a pożyczki społeczościowe

Osoby posiadające własną działalność gospodarczą są bardzo mile widziane wśród inwestorów Zakra. Portal zachęca inwestorów do rejestracji ze względu na:

 • Brak opodatkowania pożyczek gotówkowych
 • Opłaty podatkowe jedynie od odsetek pożyczki
 • Udzielanie pożyczek zwolnione jest z płatności VAT

Niestety, w chwili obecnej:

 • W portalu zarejestrować mogą się jedynie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą
 • W późniejszym czasie być może możliwa będzie rejestracja innych form prawnych (przedsiębiorstw)

W jaki sposób skontaktować się z portalem?

Portal prowadzi kilka osobnych adresów e-mail oraz obsługuje parę linii telefonicznych. Konsultanci dostępni są codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00.

Adresy e-mail:

 • info@zakra.pl
 • windykacja@zakra.pl
 • ksiegowosc@zakra.pl
 • sekretariat@zakracorp.pl
 • visa@zakra.pl
 • maestro@zakra.pl

Linie telefoniczne:

 • dla połączeń z telefonów stacjonarnych +48 801 044 524
 • dla połączeń z telefonów komórkowych +48 22 299 00 19

Adres korespondencyjny (również do wysyłania dokumentów weryfikacyjnych):
Zakra Corp Sp. z o.o.
ul. Solec 81B lok. A22
00-382 Warszawa

Opinie

Zakra wydaje się firmą niezwykle profesjonalną. Portal wygląda schludnie i przejrzyście. Każdy klient ma możliwość łatwego kontaktu z obsługą portalu, a wszelkie kwestie związane z wypłatą i spłatą pożyczek zostały bardzo dobrze przemyślane. Dobrym ruchem jest również zezwolenie dłużnikom na „spróbowanie” powzięcia pożyczki, jednak jednocześnie informowanie potencjalnych inwestorów o okresowych problemach danej osoby.

Również w Internecie odnaleźć można pozytywnie opinie na temat działalności Zakry. Właściwie nie odnajduje się opinii negatywnych, które jednoznacznie określałby Zakrę jako złą firmę. Portal prężnie się rozwija i będzie cieszył się coraz większą popularnością.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *