Pożyczka bez KRD różni się od zwykłego zobowiązania faktem, że pożyczkodawca nie sprawdza pożyczkobiorcy w Krajowym Rejestrze Długów. Można więc być wpisanym do KRD i mieć szansę na pożyczenie pieniędzy. Pożyczki bez krajowego rejestru długów proponowane są głównie przez firmy pozabankowe. Łączą się one także bardzo z pożyczkami bez BIK, więc firmy oferujące pożyczki pod szyldem „bez BIK” z pewnością jednocześnie oferują również ofertę bez weryfikacji we wspomnianym rejestrze.

Czym jest KRD?

Jak zostało już wspomniane to skrót od Krajowego Rejestru Długów istniejącego pod pełną nazwą: Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.. Jest to pierwsza w Polsce instytucja tego typu istniejąca nieprzerwanie od sierpnia 2003 roku. Nie tylko gromadzi ona dane o dłużnikach, ale przede wszystkim stanowi źródło informacji dla banków i parabanków. Informacje takie bowiem może swobodnie udostępniać.

Czy ja mogę skorzystać z usług tego rejestru?

Każdy, nie tylko banki i firmy pozabankowe, ma prawo skorzystać z usług Krajowego Rejestru Długów. Aby to zrobić należy:

 • Wejść na stronę www2.krd.pl/Sprawdzanie-firm/Dla-konsumentow/Korzysci.aspx
 • Założyć konto klikając na banner „Kliknij i załóż konto w serwisie ochrony konsumenta”

Dzięki rejestrowi długów sami dowiedzieć się możemy o:

 • wiarygodności finansowej naszego pracodawcy
 • sprawdzić zadłużenie firmy, która nas interesuje (np. sklepu internetowego, w którym chcemy zrobić zakupy)
 • sprawdzić zadłużenie biura podróży, z którego chcielibyśmy skorzystać

Najważniejsze jest jednak to, że po rejestracji możemy sprawdzić nasz własny profil w rejestrze i dzięki temu dowiedzieć się, jak widzą nas firmy pozabankowe oraz banki. Dzięki dostępności do tych danych mamy możliwość szybkiego zareagowania na umieszczane tam informacje. Co ciekawe dostaniemy również dostęp do listy wszystkich firm i banków, którym została udzielona informacja na nasz temat. Pomóc to może nie tylko w otrzymaniu przez nas pożyczki ale również w zapobiegnięciu pobrania pożyczki przez osobę trzecią na nasze dane i na nasz koszt.

liczenie na kalkulatorze

Krajowy rejestr długów może uniemożliwić skorzystanie z niejednej usługi finansowej. Na szczęście istnieją możliwości zaciągnięcia zobowiązania z wpisem w KRD.

Jak wygląda pożyczka bez KRD i gdzie można ją wziąć?

Pożyczki bez krajowego rejestru długów kierowane są przede wszystkim do osób, których dane znajdują się w Krajowym Rejestrze Długów. Mimo figurowania w KRD osoby takie mają szansę na otrzymanie potrzebnej pożyczki.

Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać pożyczkę bez KRD?

 • Aby otrzymać pożyczkę bez KRD właściwie wystarczy jedynie posiadać dowód osobisty
 • Należy także być obywatelem Polski

Cechy charakterystyczne pożyczki bez KRD:

 • Natychmiastowe udzielenie zobowiązania
 • Bez zaświadczeń i poświadczeń
 • Kwoty wahają się od 100 zł do nawet 10000 zł
 • Niezwykle prosty proces pożyczkowania: zazwyczaj on-line
 • Szybkie rozpatrywanie wniosku o pożyczkę

Obecnie pożyczkę bez K.R.D można otrzymać w Polsce w wielu firmach pozabankowych, których profile kierowane są do osób potrzebujących szybkiej gotówki od ręki. Do firm tych zaliczyć możemy:

 1. Ekspreskasa.pl
 2. DailyCredit.pl
 3. Kredito24.pl
 4. ViaSMS
 5. ProfiCredit
 6. SMS365
 7. Kaska.pl
 8. Mini-Credit.pl

Pożyczkę bez KRD polecić można każdemu, kto potrzebuje szybkiej gotówki i jest wpisany w KRD. Czekamy na Państwa opinie dotyczące pożyczek bez analizy rejestru – czy rzeczywiście tak łatwo je otrzymać?

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *