Wchodząc pierwszy raz na stronę Pożyczek Krecik można odnieść wrażenie, że jest się na serwisie stworzonym przez dziecko, zbombardowanym reklamami, gdzie nie ma absolutnie żadnej wartościowej informacji, ale za to na każdym kroku atakuje nas jakiś slogan promocyjny. Takie negatywne wrażenie utrzymuje się do samego końca, zwłaszcza że tak naprawdę nie wiadomo, o co w tym wszystkim chodzi i czym w ogóle jest Pożyczka Krecik.

Brak danych firmowych

Na stronie www Krecika próżno szukać jakichkolwiek danych kontaktowych. Zwyczajnie ich nie ma – ani na stronie głównej, ani w zakładce z kontaktem, ani nawet w regulaminie. Jedynym alternatywnym adresem jest e-mail kontakt@kret.strefa.pl Tak naprawdę nie wiemy więc, od kogo pożyczamy pieniądze, kim jest ta osoba lub firma, gdzie ma swoją siedzibę i czy całość nie jest zwyczajnym misternym oszustwem.

Czym właściwie jest Krecik?

Można pokusić się o stwierdzenie, że Krecik to serwis na wzór stron z pożyczkami społecznościowymi – ale nie ma tu ani panelu logowania, ani żadnej informacji, która by to potwierdzała. Zamiast tego jest link do forum, zakładka z dziewięciopunktowym regulaminem (który właściwie nic nie wyjaśnia), zero informacji kontaktowych i szata graficzna (a właściwie jej brak) robiona chyba tylko po to, aby strona nie była białą kartą w przeglądarce.
Całość na żadnym etapie nie sprawia pozytywnego wrażenia. Wręcz przeciwnie, internauta czuje się jak na prowizorycznej stronie www, do której nie ma ani grama zaufania i nic dziwnego, bo cały serwis nie wydaje się ani profesjonalny, ani wart głębszej uwagi.

Oferta serwisu

Właściwie jedyną sensowną i rozbudowaną zakładką na stronie internetowej jest ta z ofertą. Dowiadujemy się z niej, że Pożyczki Krecik udziela zobowiązań finansowych od kwoty 5zł do 20 tysięcy. Spora rozbieżność w stawkach, zwłaszcza że aby wziąć najwyższą pożyczkę, trzeba najpierw spłacić kilkadziesiąt! innych, o mniejszych wartościach.
Pierwsza pożyczka zawsze jest w wysokości 5zł – po jej spłacie możemy ubiegać się o drugą w wysokości maksymalnie 10zł, następnie 20, 30 i tak dalej. Pożyczki do 100zł są udzielane na maksymalnie 14 dni – wyższe na 48 tygodni z cotygodniowymi ratami. Pożyczki Krecik podobno nie sprawdzają pożyczkobiorców – wystarczy im przelew weryfikacyjny na kwotę 3zł i można od razu składać wniosek o pierwszą pożyczkę. Nie ma też znaczenia, ile klient ma lat: nie jest weryfikowany jego wiek, status majątkowy, ani jest sytuacja w BIK.

podpisywanie umowy

Czy pożyczanie od firmy krecik jest dobre? Odpowiedź w naszym artykule.

Pożyczki poprzez… forum

Specyficznym, dziwnym i abstrakcyjnym elementem jest forum, na którym odbywa się praktycznie „wymiana pożyczek”. Wystarczy zamieścić swoje ogłoszenie, że szuka się inwestora, podać dane – wysokość pożyczki, oprocentowanie, termin spłaty – a być może ktoś się zgłosi i zaakceptuje naszą propozycję.
Prócz tego na forum można znaleźć oferty innych, konkurencyjnych firm pożyczkowych, opinie o poszczególnych pożyczkobiorcach. Wygląda też na to, że forum nie jest w żaden sposób powiązane z Pożyczki Krecik.

Opinia – uwaga na ten serwis!

Wchodząc na serwis kret.strefa.pl jedynym rozsądnym wyjściem jest natychmiastowe wyłączenie strony. Strona jest okropna pod względem graficznym, wręcz odrzucająca. Brak danych kontaktowych, jakichkolwiek informacji o samej firmie, brak danych dotyczących sposobu udzielania pożyczki i jej spłaty – na stronie nie ma niczego, co wzbudzałoby zaufanie klientów.
Zaglądając tam po raz pierwszy miałam wrażenie, że trafiłam na jakąś stronę programu partnerskiego, a Pożyczki Krecik mają zupełnie inny adres i jestem tu przez pomyłkę. Niestety okazało się, że adres jest całkowicie poprawny i to naprawdę jest strona tego firmy (?), za pośrednictwem której podobno można wziąć pożyczkę. Moja opinia jest jedna i niezmienna: nie polecam, bo nie ma czego, chyba że ktoś chce sporo zaryzykować.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *