Firma Profi Credit to zdecydowanie jeden z tych graczy polskiej branży pożyczkowej, który ma swoim klientom do zaoferowania najwięcej. I to zarówno pod względem wysokości pożyczki (do 25 tysięcy złotych lub 50 tysięcy dla przedsiębiorców), jak i wysokością oprocentowania i samych rat. Z tego powodu z usług tego pożyczkodawcy najczęściej korzystają jedynie te osoby, które mają stałe miejsce zatrudnienia oraz potrzebują sporej ilości gotówki.

O firmie

Profi Credit działa nie tylko w Internecie, a swoją główną siedzibę administracyjną ma w Bielsku-Białej na ulicy Browarnej 2. Możliwości kontaktu z konsultantami nie są ograniczone do kontaktu mobilnego, bo można odwiedzić jeden z kilkudziesięciu oddziałów w Polsce lub skontaktować się drogą telefoniczną pod numerami 801700999 oraz +33 4996060. Prócz tego można wysłać zapytanie za pomocą formularza dostępnego na stronie lub bezpośrednio pod adres info@proficredit.pl

Korespondencja

Jednym ze sposobów skorzystania z ProfiCredit jest wypełnienie formularza. W naszej opinii wygodniej zamówić przez internet.

Rodzaje pożyczek

Pożyczkodawca oferuje swoim klientom dwa główne rodzaje pożyczek, które mają bardzo wysokie progi:

 1. Usługi dla klientów indywidualnych
  1. Na oświadczenie – do 4000 złotych
  2. Na zaświadczenie – do 9000 złotych
  3. Premium – do 25 tysięcy złotych
 2. Usługi dla przedsiębiorców (biznesowe)
  1. Na start – do 15 tysięcy złotych
  2. Pomostowa – do 24 tysięcy złotych
  3. Celowa – do 50 tysięcy złotych

Maksymalna kwota każdej pożyczki wzrasta wraz ze zdolnością kredytową poszczególnego klienta. Im więcej zarabia lub im więcej odnotuje zysków, tym większą pożyczkę może otrzymać. Niestety rośnie wtedy również oprocentowanie takiego zobowiązania finansowego i generowane są kolejne koszty. W praktyce okazuje się więc, że zaciąganie pożyczki na 25 tysięcy złotych na czas dwóch lat pociągnie za sobą konieczność spłaty ponad… 50 tysięcy złotych!

Wymagania dla klientów

Tak wysokie maksymalne progi pożyczkowe mają jednak swoją wadę – nie każdy może je otrzymać, nie każdego w rzeczywistości stać na jego spłatę i nie każdy jest w stanie spełnić wszystkie wymogi postawione przez Profi Credit.
Najbardziej korzystne są umowy o najniższym pułapie – na oświadczenie i na start. Do ich zaciągnięcie trzeba mieć albo 18 lat i dochód minimum 800zł na miesiąc (pożyczka indywidualna) albo 25 lat i prowadzić własną firmę (pożyczka taka dostępna jest już od pierwszego dnia prowadzenia DG). W obu przypadkach do zarobków honorowane są nie tylko umowy o pracę, ale również tak zwane umowy śmieciowe – o dzieło i zlecenie, co jest ogromnym plusem, bo z takiej oferty mogą skorzystać osoby niezatrudnione na stałym etacie.
Za to wymogi stawiane w przypadku tych największych pożyczek są o wiele bardziej ostrzejsze. Pożyczkę premium może otrzymać osoba, która skończyła 30 lat i jej dochód jest wyższy od 2500zł netto. W przypadku biznesowej pożyczki celowej trzeba prowadzić swoją firmę minimum rok i mieć między 25 a 65 lat.

Jak oceniam firmę?

Mimo ogromnego plusa, jaki ProfiCredit zbiera za wysokie kwoty maksymalne pożyczek, nie sposób jednak nie zauważyć równie wielkiego minusa, jakim jest olbrzymie oprocentowanie i równie wielkie koszty dodatkowe pożyczki. To wszystko psuje pozytywne wrażenie związane z wysokimi limitami i sprawia, że pożyczki powyżej 5-7 tysięcy złotych są dla przeciętnego Kowalskiego kompletnie nieopłacalne.
Z drugiej strony ProfiCredit oferuje możliwość wliczenia do swoich dochodów zarobków z umów o dzieło i zlecenie – a więc dokumentów nie zawsze honorowanych przez inne firmy pożyczkowe. Otwiera w ten sposób szansę przed osobami, które nigdy nie otrzymałyby pożyczki na standardowych warunkach (stała praca i zaświadczenie od pracodawcy).
Plusem jest również dostępność przedstawicieli firmy w różnych punktach naziemnych, dzięki czemu kontakt z konsultantami nie jest ograniczony do mobilnego, ale wszystkiego można się dowiedzieć osobiście w oddziałach stacjonarnych.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Komentarze

 1. arkadiusz.b    

  Moim zdaniem raty bardzo dobre jak i usługi dla bizesmenów 😉 Ja gdy rozkręcałem biznes brałem u nich pożyczkę i teraz, bo potrzebuję. Nie zawiodłem się, przystepna oferta z profesjonalna obsługą. To się ceni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *