Nie od dziś jest jasne, że wiele osób nie radzi sobie ze swoimi finansami i w pewnym momencie życia jest zmuszonych do wzięcia pożyczki. W takich przypadkach szukają zazwyczaj firm wartych zaufania, które zaoferują im najlepsze warunki kredytowe. Czy firma Prometeusz Kredyty do takich należy i jaką ma ofertę dla swoich klientów?

Dane firmowe

Firma ma swoje oddziały w kilkunastu miastach w Polsce, lecz centrala znajduje się w Kielcach (25-502) na ul. Paderewskiego 48. Telefonem kontaktowym do biura jest +41 34473 98, zaś adresami e-mail, pod którymi najszybciej znajdziemy odpowiedzi na swoje pytania: centrala@prometeusz.org.pl oraz kielce@prometeusz.org.pl

Oferta

Z niejasnych, zawoalowanych informacji dostępnych na stronie można jedynie przypuszczać, że firma zajmuje się udzielaniem pożyczek i kredytów, ale prowadzi również działania w innym sektorze, między innymi ubezpieczeń. Zakładki w serwisie internetowym nie przybliżają za bardzo oferty firmy, wiadomo jedynie, że można tu uzyskać pożyczkę chwilówkę, kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy lub podpisać umowę na hipotekę odwróconą (rentę dożywotnią).
I to właśnie ta ostatnia opcja jest najszerzej opisania, zaś na temat innych pakietów informacje są niejasne lub ich brakuje. Nie ma chociażby żadnej informacji o tym, w jakiej kwocie może być zaciągnięty kredyt gotówkowy (pożyczki udzielane są od 50 do 500zł), jakie jest jego oprocentowanie i termin spłaty.
Prawdopodobnie, aby uzyskać takie dane, trzeba zatelefonować do biura lub wysłać zgłoszenie przez formularz kontaktowy albo osobiście zgłosić się do oddziału lub placówki partnerskiej Prometeusz Kredyty.

Dla kogo pożyczki?

Także w przypadku jakichkolwiek danych dotyczących wymogów względem pożyczkodawcy serwis prometeusz.org.pl zawodzi na całej linii, bo takich danych zwyczajnie na nim nie znajdziemy. I znów można się domyślać, że oferta kierowana jest do osób będących obywatelami RP oraz posiadających stałe źródło dochodu (szczególnie w przypadku kredytów gotówkowych i samochodowych).

polskie pieniądze

Czy pożyczki od agencji finansowej Prometeusz są dobrym wyjściem ?

Opinia Prometeusz Kredyty

Nie mogę wystawić opinii o ofercie sklepu, bo jej po prostu nie znam; nie mogę odnieść się do tego, jak traktowany jest klient, bo zwyczajnie nie wiem, kto może zostać klientem Prometeusz Kredyty. Mogę za to wyraźnie zaznaczyć ogromny minus, którym jest rzeczywisty brak konkretnych i rzetelnych informacji dotyczących tak podstawowych cech jak zakres świadczenia kredytu, wysokość maksymalnej kwoty, czas spłaty i oprocentowanie oraz opłaty dodatkowe.
Jak niezdecydowany klient wchodząc na stronę, gdzie takich informacji nie znajdzie, może w ogóle podjąć jakąkolwiek decyzję kredytową – zaryzykować w ciemno? Niestety póki firma nie zawsze profesjonalnie traktować swoich potencjalnych klientów i udostępniać im podstawowych danych bez konieczności dopytywani wszystkiego w mailach lub telefonicznie, to nie wróżę jej dobrej przyszłości.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *