Wśród serwisów internetowych, na których znaleźć można oferty pożyczek lub kredytów błyskawicznych (chwilówek, od ręki, wypłacanych w kilka minut), pewnym ewenementem są strony, które oferują znacznie więcej. Przykładem takim może być Silesia2000.pl – serwis działający w branży finansowej i prawnej, za którego pośrednictwem uzyskamy kredyty, pożyczki, leasingi, ale również ubezpieczenia czy zainwestujemy w fundusze inwestycyjne i Otwarte Fundusze Emerytalne.

Dane firmowe

Silesia 2000 to spółka specjalizująca się w szeroko rozumianych usługach finansowych, posiadająca swoje oddziały i placówki na terenie Polski. Większość spraw załatwiana jest jednak drogą elektroniczną, co pozwala o wiele szybciej załatwić niezbędne formalności. Główna siedziba firmy znajduje się nie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku, ale w stosunkowo małym Rybniku (44-218) przy ulicy Wodzisławskiej 173. Komunikacja poza oddziałami Silesii odbywa się drogą telefoniczną (0800 999 100 lub +32 424 90 24) lub e-mailowo (dział zobowiązań – a.zwyrtek@silesia2000.pl). Najprostszym sposobem kontaktu jest jednak przesłanie wiadomości przez formularz dostępny na stronie

Oferta firmy

Wśród usług spółki Silesia 2000 na szczególną uwagę zasługują te z zakresu usług finansowych, prawnych i ubezpieczeniowych. Z pewnością coś dla siebie znajdą te osoby, które szukają między innymi:

  1. zobowiązań konsolidacyjnych, gotówkowych i hipotecznych
  2. kredytów i pożyczek samochodowych
  3. ofert leasingowych
  4. ubezpieczeń
  5. funduszy inwestycyjnych i emerytalnych
  6. usług dla firm oraz spółek
  7. sprzedaży ratalnej

W przypadku usług z zakresu kredytów Silesia 2000 nie udziela mini kredytów i mini pożyczek konsumenckich (na niewielkie kwoty i przy około miesięcznym terminie spłaty), zajmując się raczej sumami znacznie większymi i klientami potrzebującymi przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Kredyty gotówkowe udzielane są do kwoty 150 000 złotych na dowolny cel, z reguły bez poręczycieli i zgody współmałżonka, ale koniecznie po przedstawieniu stałego źródła dochodu wynoszącego przynajmniej 500zł netto miesięcznie. Kredyt taki jest udzielany na maksymalnie 12 lat, a więc na znacznie dłużej niż np. kredyt samochodowy (najwięcej na 84 miesiące). Również jego kwota maksymalna jest inna, bo wynosi 80 lub 200 tysięcy złotych (w zależności od tego, czy jest udzielany w oparciu o oświadczenie czy zaświadczenie o dochodach).
Kredyt hipoteczny oferowany przez Silesia 2000 może być rozłożony nawet na 40 lat i wynosić do 100% wartości całego domu albo mieszkania. Udzielany jest również w obcej walucie i bez konieczności udostępniania firmie rachunków oraz faktur np. za wykonane usługi budowlane albo wykończeniowe.
Jak więc widać, oferta Silesia 2000 to przede wszystkim kredyty kierowane do osób potrzebujących pieniędzy na konkretny i duży pod względem finansowym cel. Firma działa jako typowy parabank, udzielając pożyczek i kredytów na warunkach takich samych jak bankowe, ale z różnym oprocentowaniem, często o wiele korzystniejszym od bankowego. Sami przedstawiciele firmy nie ukrywają, że zazwyczaj odwiedzają ich ci klienci, którym banki zwyczajnie odmówiły udzielenia kredytu ze względu na niestabilne dochody.
Oferty dla siebie nie znajdą tu jednak osoby potrzebujące niewielkich sum – na przykład do 1000 złotych – i na krótki okres. Nawet biorąc kredyt gotówkowy trzeba się liczyć z minimalnym progiem wynoszącym 6 tysięcy złotych rozłożonych przynajmniej na 12 miesięcy.

Strona internetowa Silesia2000

Strona internetowa Silesia2000 prezentuje się następująco.

Klienci Silesia 2000

Patrząc na ofertę Silesia2000.pl nie można się nie domyślić, że klientami firmy są wyłącznie osoby o stałym zatrudnieniu (w oparciu o umowę o pracę), posiadające dochody z emerytury lub prowadzące własną firmę. Wysokie kwoty kredytów eliminują również klientów działających w oparciu o umowę zlecenie lub czerpiących wyłączne zyski z zasiłków.
Co prawda firma umożliwia uzyskanie kredytu po okazaniu samego oświadczenia o dochodach, ale dodatkowo je weryfikuje żądając wyciągu z konta bankowego, co w wielu przypadkach od razu eliminuje nieuczciwych klientów, którzy podwyższają znacznie swoje dochody.

Opinie o Silesia2000.pl

Kiedy patrzę na zakres usług Silesia 2000, to ciężko mi jednoznacznie ocenić całą firmę, bo z większości z nich zwyczajnie nie korzystałam. W teorii wszystko wygląda co prawda bardzo ciekawie i atrakcyjnie – kredyty udzielane wyłącznie osobom zatrudnionym lub ze stałym źródłem dochodu (co eliminuje bezrobotnych), ale z drugiej strony wystarczy już 500zł netto dochodu, aby uzyskać pożyczkę.
Firma działa od 1998 roku, co oznacza jej ogromne doświadczenie i stałą pozycję na polskim rynku, a więc i rzetelność świadczonych usług. Większość kredytów udzielanych jest przy minimum formalności (kolejny plus dla firmy), bez żyrantów i zabezpieczeń hipotecznych, ale cała oferta ma jedną ogromną wadę. Nigdzie nie ma podanej informacji dotyczącej rzeczywistego oprocentowania kredytów ani kosztów dodatkowych.
Wszystkiego można się dowiedzieć jedynie po wypełnieniu wniosku – a więc po poświęceniu własnego czasu na skompletowanie i wysłanie dokumentacji. Inne firmy traktują pod tym względem swoich klientów znacznie poważniej, od razu wyszczególniając wszystkie koszty ponoszone przez kredytobiorcę i uświadamiając go o nich od razu, jeszcze zanim złoży wniosek.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Komentarze

  1. SzybkiBill    

    Silesia 2000 to są (albo jakiś czas temu byli) zwykli pośrednicy pożyczkowo kredytowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *