To właściwie jedyna firma w Polsce, która oferuje pożyczki w kwotach 200, 400, 500 lub 600zł, a więc znacząco niższych od tych, jakie spotkać można w innych placówkach tego typu. Dzięki temu jednak SMS BanQ może oferować klientom prawdziwie ekspresowe pożyczki ze zminimalizowanym procesem weryfikacyjnym, który w innych firmach rozrasta się do monstrualnych rozmiarów i zniechęca do rejestracji.

Dane firmowe

Najszybszym sposobem na skontaktowanie się z przedstawicielem banku jest rozmowa telefoniczna (+34 343 00 00) w godzinach od 8-18 w dni robocze) lub przesłanie wiadomości e-mailem (poczta@smsbanq.pl). Firma posiada co prawda swoją siedzibę w Częstochowie (42-202) na ulicy Wały Dwernickiego 117/121, ale nie jest tam prowadzona regularna obsługa klienta.

Jak to działa?

Jak wziąć pożyczkę w SMS BanQ? Bardzo prosto – wystarczy zarejestrować się na stronie firmy lub wysłać SMS pod numer 72480 podając w nim swoje imię i nazwisko, PESEL i numer dowodu osobistego. Dzięki temu system utworzy nam konto i dokona weryfikacji danych. Następnie trzeba wysłać drugiego SMSa, podając tym razem również PESEL, ale i kwotę zobowiązania, termin spłaty oraz indywidualne hasło do logowania w panelu klienta na stronie. Proces ten można uprościć od razu rejestrując się na stronie www, podając tam swoje dane, przesyłając przelew weryfikacyjny i wysyłając wniosek o pożyczkę.
Całość nie powinna zająć więcej jak dziesięć minut, natomiast sam przelew pieniędzy nie więcej niż dzień roboczy od chwili przesłania przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1zł. Jeśli mamy swój rachunek w Banku Millenium, BRE Banku, PKO S.A., PKO BP S.A., Alior Banku, to istnieje duża szansa, że pieniądze otrzymamy nawet tego samego dnia, w którym wysłaliśmy wniosek.

telefon

Czy warto skorzystać SMS Banq? Odpowiedź w naszym artykule. Serdecznie zapraszamy.

Oferta SMS BanQ

Oferta firmy kierowana jest do klientów bez długów, w wielu od 25 do 60 lat, z unormowaną sytuacją finansową (najlepiej pracujących, ale nie jest to sprawdzane), zameldowanych na terenie RP, posiadających nadany numer PESEL, własny rachunek bankowy i telefon u polskiego operatora.
Spełniając te warunki można się ubiegać o pożyczkę w SMS BanQ w wysokości maksymalnej 600zł na 15 lub 30 dni, która jest udzielana praktycznie od ręki. Mimo że kwoty pożyczki są bardzo małe, firma i tak przewidziała możliwość przedłużenia terminu spłaty o taki sam okres rozliczeniowy, na jaki została wzięta pożyczka.
Dodatkowo dla jasności i klarowności oferty na stronie smsbanq.pl widnieje rozbudowana tabela, w której można sprawdzić dokładne koszty pożyczki: z odsetkami, opłatami przygotowawczymi i ubezpieczeniem. Dzięki temu biorąc pożyczkę można wcześniej sprawdzić, ile dokładnie trzeba będzie spłacić pieniędzy lub ile kosztuje jej przedłużenie o kolejne 15 lub 30 dni.

SMS BanQ – zdecydowanie warto!

Chociaż pierwsze wrażenie było zbyt pozytywne – 600 złotych, poważnie? – to dalej było zdecydowanie lepiej. Niska kwota pożyczki jest w tym wypadku jej zaletą, ponieważ firma nie prowadzi bardzo dokładnej i szczegółowej weryfikacji naszych zarobków. Pożyczka dostępna jest więc praktycznie dla każdego, kto wyśle SMS lub zgłosi się przez formularz kontaktowy na stronie i poda swoje dane osobowe.
Weryfikacja jest zminimalizowana – polega na podaniu numeru dowodu osobistego i numeru PESEL, na których podstawie sprawdzana jest nasza tożsamość i weryfikowana po porównaniu z danymi z rachunku, z jakiego wysłaliśmy przelew na 1zł. Dla mnie to ogromny plus, ponieważ nie trzeba przechodzić żmudnego procesu weryfikacji polegającego np. na przesłaniu skanu dowodu, zaświadczenia o zarobkach czy wyciągu z konta.
Również forma zawierania pożyczki jest banalnie prosta, bo można to zrobić przez SMS, a pieniądze znajdą się w wielu przypadkach na naszym koncie nawet w ciągu godziny (dzieje się tak np. wtedy, gdy bierzemy już kolejną pożyczkę w SMS BanQ i firma ma wszystkie nasze dane).
Przyznam szczerze, że to jedyna firma, która tak pozytywnie mnie zaskoczyła – oferowane przez nią chwilówki rzeczywiście zasługują na prawdziwe miano „ekspresowych” i są prawdziwymi pożyczkami, a nie zakamuflowanymi kredytami z dodatkowymi kosztami.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *