Serwis pożyczkowy SohoCredit.pl przyciąga uwagę swoją niesamowicie elegancką i estetyczną szatą graficzną, która wzbudza w internaucie ogromne zaufanie do samego serwisu. Po dokładniejszym zapoznaniu się z jego funkcjami wrażenie to jeszcze bardziej wzrasta, więc nic dziwnego, że obecnie to jeden z czołowych internetowych pożyczkodawców na polskim rynku. Na stronie serwisu internauta znajdzie bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze skrypt, dzięki któremu wyliczy konkretną, końcową sumę każdego zobowiązania – w zależności od jej pierwotnej wysokości i czasu spłaty.

Dane firmy i kontakt

Firma działa na terenie kilku krajów Unii Europejskiej; w Polsce swoją siedzibę główną ma w Warszawie na ul. Świętokrzyskiej 30/63. SohoCredit.pl to serwis prowadzony przez Rapid Finance Polska sp. z o.o, a więc w pełni podlega prawu polskiemu i polskim ustawom w zakresie bankowości i zobowiązań finansowych.
Dla klientów otwarte są aż trzy infolinie – BOK do spraw ogólnych (+48 222668302), infolinia (informacje o pożyczkach, status transakcji +48 801011537) oraz dział płatności, gdzie można sprawdzić status swojej pożyczki, kwotę pozostałą do spłaty lub złożyć wniosek o przedłużenie terminu spłaty (+48 222668304).
Na stronie podany jest również mail kontaktowy oraz specjalny formularz, w którym można dokładniej sprecyzować swoje zapytanie, dzięki czemu od razu trafi ono do odpowiedniego pracownika.

Ogólne warunki udzielania pożyczek

  1. Soho stosuje bardzo proste zabezpieczenie przed ewentualnymi oszustami, dlatego pierwszą pożyczkę dla nowych klientów zminimalizowało do maksymalnej kwoty 500zł rozłożonej do spłaty maksymalnie na 30 dni;
  2. maksymalna kwota kolejnego zobowiązania to już 1000 złotych, kwota trzeciego to maksymalnie 1500 złotych i czwartego 2000 złotych – każde kolejne może być wzięte na nie więcej niż 2500 złotych;
  3. aby wziąć pożyczkę należy się najpierw zarejestrować na serwisie i zweryfikować swoją tożsamość poprzez wpłatę 1zł z własnego rachunku bankowego na jedno z kont (PKO BK, Pekao SA, Alior Bank, BZ WBK, Millenium Bank, mBank, Multibank). Dzięki temu konto zostanie zweryfikowane nawet w ciągu kilku minut, a pożyczka udzielona w ciągu kolejnych kilkunastu;
  4. wniosek o pożyczkę można złożyć za pomocą internetowego formularza dostępnego w panelu klienta lub poprzez zlecenie telefoniczne (może wymagać więcej czasu z racji weryfikacji dzwoniącego);
  5. Pożyczkodawca sprawdza status Pożyczkobiorcy w bazach Informacji Gospodarczej, w tym BIK i KRD, a następnie wydaje decyzje pozytywne lub odmowne;
  6. w przypadku decyzji pozytywnej pieniądze wędrują na konto Pożyczkobiorcy w czasie do 15 minut (w przypadku wybranych banków) od zatwierdzenia wniosku, dzięki temu SohoCredit jest jednym z niewielu serwisów, w których pożyczkę można rzeczywiście otrzymać „od ręki” i bez zbędnych formalności;
  7. SohoCredit.pl nie wymaga żadnej dodatkowej weryfikacji prócz podania swoich danych i przelewu internetowego, nie trzeba więc wysyłać skanów z zaświadczeń o dochodach czy zaświadczeń z Urzędu Skarbowego.
Strona Soho Credit

Formularz zamówieniowy Soho Credit – proste i intuicyjne narzędzie do zaciągania pożyczek.

Przedłużanie pożyczek

Jednym z najbardziej znaczących elementów w każdej umowie podpisywanej z serwisem jest możliwość uzyskania odpłatnego przedłużenia pożyczki. Oznacza to, że w razie trudnej sytuacji finansowej i braku pieniędzy, można wnioskować o przedłużenie terminu spłaty długu – na kolejnych siedem, czternaście lub trzydzieści dni. Taki wniosek jest odpłatny i wynosi od 40 do 112 złotych, jednak dla osób przypartych do muru to praktycznie jedyne wyjście, aby nie zostać zgłoszonym do działu windykacji i KRD (Krajowego Rejestru Dłużników).

Opinia

Dla osób pierwszy raz sięgających po internetową pożyczkę konsumencką Soho Credit będzie zdecydowanie wyborem i strzałem w dziesiątkę – nie tylko ze względu na wspomnianą wcześniej intuicyjność strony, ale przede wszystkim ze względu na warunku.
Mnie najbardziej zainteresował fakt, że to jedna z niewielu firm, które udostępniają na swoim serwisie internetowym wzór podpisywanej umowy, bo dzięki temu przed skorzystaniem z oferty mogłam dokładnie sprawdzić, co „podpiszę” poprzez zawarcie internetowej transakcji. Dodatkowo plusem jest też wysokość pożyczki, która sięga do 2500 złotych, co w przypadku wirtualnych pożyczek wcale nie jest małą sumą. A skoro mowa o plusach, to zwracam szczególną uwagę na możliwość przedłużenia (niestety odpłatnego, ale da się przeżyć) terminu spłaty zobowiązania wobec firmy. Niewielkim minusem jest ograniczenie w wysokości pierwszej pożyczki (maksymalnie 500zł), co dla osób potrzebujących pilnie większej kwoty może być sporym ograniczeniem.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *