W Polsce przeważająca ilość firm pożyczkowych swoją ofertę kieruje do klientów młodych, którzy dopiero co skończyli 18 lat i zyskali pełną zdolność do czynności prawnych. W przypadku poniższej firmy sytuacja wygląda nieco inaczej. LendOn oferuje pożyczki dla osób nieco starszych, które miały już szansę zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenia i które z racji wieku w większości przypadków posiadają już umowy o pracę, gwarantujące terminowe spłacenie pożyczki.

Dane firmowe

Operatorem serwisu Lendon.pl jest spółka o takiej samej nazwie, zarejestrowana w Warszawie i posiadająca tam swoją główną siedzibę. Znajduje się ona przy ulicy Belgijskiej 11 pod numerem 7. Najszybszymi i najskuteczniejszymi drogami kontaktu są:

  1. infolinia telefoniczna +22 100 64 44
  2. e-mail info@lendon.pl
  3. formularz kontaktowy na stronie
  4. Skype: Lendon.pl

Oferta LendOn

Ofertę serwisu Lendon.pl można zasadniczo podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to propozycja kierowana do nowych klientów, którzy nie założyli jeszcze konta na serwisie i nie mieli wcześniej do czynienia z pożyczkami w tej firmie. Mogą oni jednorazowo pożyczyć 500 złotych w terminie spłaty od 5 do 30 dni.
Druga część oferty kierowana jest już do stałych klientów, którzy spłacili wcześniej przynajmniej jedną pożyczkę w LendOn. W zależności od tego, które to z kolei nasze zobowiązanie finansowe, mamy do dyspozycji kolejno sumy do 1000 zł (od drugiej pożyczki), 1500 zł (od trzeciej pożyczki) i 2000 złotych (od czwartej i kolejnej pożyczki). Oczywiście aby zaciągnąć kolejne zobowiązanie finansowe trzeba najpierw spłacić poprzednie – najlepiej w terminie, ponieważ ewentualnie zwlekanie może się w przyszłości kończyć negatywnymi decyzjami i odmową udzielenia kolejnych pożyczek.
W przypadku pożyczek zawieranych internetowo za pośrednictwem serwisu konto klienta obciążane jest nie tylko odsetkami (RRSO od 1087 do 5896%), ale także obowiązkowym ubezpieczeniem i opłatami administracyjnymi). Same pieniądze przekazywane są na konto pożyczkobiorcy przelewem internetowym wyłącznie w dni robocze – nawet więc składając wniosek w niedzielę, sobotę czy w święta i tak zostanie on rozpatrzony i przekazany do realizacji dopiero w kolejny dzień roboczy.
LendOn umożliwia na szczęście dokonanie przedłużenia terminu. Stawki są różne i zależą od kwoty oraz właściwego terminu na spłatę. Przykładowo przedłużając pożyczkę 1000 złotową na kolejne 5 dni zapłacimy 129zł, na 15 dni to 200zł a już na 30 dni 288 złotych.

Polskie pieniądze.

Lendon, nie jest przeznaczona dla osób młodych, ale za to może pochwalić się dobrymi warunkami.

Dla kogo?

LendOn to jedna z nielicznych firm działających w Polsce, które swoją ofertę kierują do szczególnej grupy osób – ludzi powyżej dwudziestu trzech, ale poniżej sześćdziesięciu pięciu lat. Co oznacza w praktyce, że taka pożyczka jest niedostępna dla studentów oraz emerytów, a więc grup, które stanowią ponad połowę odbiorców tego typu usług.
Dodatkowo wnioskodawca musi mieć stałe zatrudnienie i osiągać regularne dochody (może to być później weryfikowane przez pracownika firmy), posiadać numer PESEL, własne konto bankowe oraz aktywny numer telefonu komórkowego. Firma wymaga również pozytywnej historii kredytowej, a sam wnioskodawca nie może być wpisany do żadnego rejestru dłużników.
W praktyce więc zobowiązanie od LendOn kierowana jest do osób mających unormowaną sytuację życiową – zatrudnionych, regularnie czerpiących zyski – a więc do tak zwanej „średniej klasy społecznej”. Na szczęście pożyczkodawca nie musi się martwić żadnymi zastawami na poczet pożyczki, ani tym bardziej szukaniem żyrantów, którzy zabezpieczaliby swoim majątkiem całą transakcję.

LendOn – opinia klienta

Jako studentka w ofercie LendOn nie mam właściwie czego szukać – nawet posiadając stałe i duże źródło dochodów oraz zarabiając więcej niż średnia krajowa, nie miałabym szans na uzyskanie w tym serwisie pożyczki. Dziwi takie podejście względem klientów, którzy bardzo często w młodym wieku pilnie potrzebują gotówki, aby sfinansować swoje chwilowe zachcianki. Rezygnacja z takiej grupy odbiorców wydaje się więc co najmniej zastanawiająca.
Pod każdym innym względem LendOn nie różni się od swojej konkurencji – finansowo oferuje warunki zbliżone do ustalonej średniej na rynku, proponując nawet nieco korzystniejsze stawki dodatkowych opłat za ubezpieczenie. Warunki umowy są jasne i przejrzyste, a ona sama dostępna na stronie serwisu. Firma umożliwia również szybki i bezpośredni kontakt ze swoimi konsultantami, co przydaje się np. w chwili pilnej potrzeby przedłużenia terminu spłaty rat.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *