Jeden z kolejnych portali internetowych o charakterze pożyczkowym – Zaliczka.pl – posiada co prawda operatora zarejestrowanego jako polska firma, ale jego głównym udziałowcem jest Your Finance, europejska spółka działająca na terenie Holandii. Nie sprawia to jednak, że oferta kierowana do polskich klientów jest w jakiś sposób gorsza. Wręcz przeciwnie, do skorzystania z Zaliczki przemawiają proste i przejrzyste warunki usług oraz wysokie limity maksymalnych pożyczek.

Dane firmowe

Jak wspomniano wyżej, krajowym operatorem jest firma polska, zarejestrowana w Warszawie (02-390, ulica Grójecka 194 lok. 169), nieposiadająca żadnych innych oddziałów na terenie Polski. Sposoby kontaktu z firmą:

  1. e-mailowo – bezpośrednio pod adresem info@zaliczka.pl
  2. e-mailowo – przez formularz dostępny na stronie
  3. telefonicznie – pod numerem +22 206 21 48
  4. SMSowo – wysyłając wiadomość pod numer 4008

Oferta Zaliczka.pl

Serwis wzorem swoich konkurentów również udostępnia prosty kalkulator pożyczkowych, za którego pośrednictwem można sprawdzić końcowe koszty pożyczki. Oferta Zaliczka.pl obejmuje pożyczki w wysokości od 100 do 2000 złotych wypłacane nawet w ciągu jednego dnia roboczego. Pożyczki są udzielane na 15 lub 30 dni (dla kwot do 1000 złotych) oraz na 15, 30 lub 60 dni (dla kwoty powyżej 1000 złotych). Oferta jest idealna dla osób, które pilnie potrzebują dodatkowych pieniędzy np. na spłatę dotychczasowych zobowiązań, na nieprzewidziane zakupy lub po prostu na dodatkowe wydatki.
Sam proces pożyczkowy wygląda jednak nieco inaczej niż u konkurencji, nie ma tu bowiem żadnej weryfikacji za pomocą przelewu bankowego. Żeby więc uzyskać pożyczkę, trzeba wykonać następujące kroki:

  1. Zarejestrować się na stronie zaliczka.pl i uzupełnić swoje dane osobowe.
  2. Wypełnić wniosek o pożyczkę, zaznaczając kwotę, czas spłaty zobowiązania oraz podając swoje konto bankowe.
  3. Serwis automatycznie utworzy nam konto klienta, na którym możemy sprawdzać stan swoich pożyczek.
  4. Wysłać wymagane przez serwis dokumenty – skan dowodu osobistego, zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta bankowego. Można to zrobić elektronicznie na adres e-mail lub tradycyjną pocztą.
  5. Pracownik serwisu po skompletowaniu dokumentów i sprawdzeniu ich wiarygodności wyda nam decyzję kredytową – w przypadku pozytywnego rozpatrzenia pieniądze są od razu przelewane na konto wnioskodawcy.

Oczywiście w celu przyśpieszenia całego procesu najlepiej wysłać dokumenty elektronicznie, co pozwala znacznie zaoszczędzić cenny czas, a w przypadku dni roboczych otrzymać nawet pieniądze jeszcze tego samego dnia. W przypadku drugiej i kolejnej pożyczki nie trzeba już wysyłać żadnej dokumentacji.

portal zaliczka

Powyżej przedstawiamy obraz ze strony zaliczka.pl na którym znajdziemy formularz zamówieniowy.

Kto może wziąć pożyczkę?

W kwestii warunków, jakie trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę w serwisie Zaliczka.pl, zmienia się jedynie limit wiekowy. Klientem zostać może wyłącznie osoba w wieku powyżej 21 lat – bez górnej granicy. Musi jednak posiadać udokumentowane źródło dochodów, które weryfikowane jest nie tylko zaświadczeniem od pracodawcy, ale również wyciągiem z konta bankowego. Na szczęście w kwestii źródeł dochodów firm jest bardzo elastyczna i dopuszcza dochody zarówno z pensji, umów zlecenia, emerytury, renty oraz prowadzenia np. własnej działalności (firmy). Dodatkowo wnioskodawca nie może być dłużnikiem, a więc widnieć w rejestrach takich jak KRD oraz posiadać na swoim koncie innego mini kredytu zaciągniętego w Zaliczce.

Zaliczka.pl – warto pożyczyć pieniądze?

Muszę przyznać, że Zaliczka.pl to jedyny znany mi serwis internetowy, który nie przeprowadza w pełni elektronicznej weryfikacji za pośrednictwem przelewu internetowego. Z jednej strony to plus, bo firma nie wymaga wydawania 3, 5 albo i 10zł (jak to ma miejsce u niektórych konkurentów) na proces weryfikacyjny. Z drugiej strony ma to i minusy, bo wymusza na nas poświęcenie dodatkowego czasu na zrobienie skanów i kopii wymaganych dokumentów.
Pod względem oferty również serwis nie zachwyca i jest raczej przeciętny, wyróżniając się wyłącznie górnym limitem 2000 złotych oraz 60 dniowym okresem spłaty, co jest raczej rzadko spotykane przy mini kredytach konsumenckich.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *