W tytule tego artykułu nie bez powodu użyliśmy znaku zapytania, niejako zadając to pytanie również Państwu – jak zwykle na Państwa opinie o działalności danej firmy czekamy z wielkim zainteresowaniem. Ambulance Banking – bo o tej firmie będzie dziś mowa – swoją nazwą daje nadzieję na naprawdę dobrą i pomocną pożyczkę. Jak jest naprawdę?

Ambulance Banking od podszewki

Ofertę firmy znajdujemy na stronie http://www.ambulancebanking.com, która istnieje od 2009 roku. Od tamtej też pory raczej nikt nie odświeżał jej designu. Może się to wiązać z problemami firmy w sferze znalezienia nowych klientów, a z tego powodu oferta internetowa przestaje już być tak intratną.

Firma założona została w Krakowie, ale pożyczki według informacji na stronie oferuje w całej Polsce.

Decydując się na pożyczkę

Firma oferuje pożyczki w kwotach od 300 do 1 500 zł całkowicie bez zaświadczeń. Możliwe jest pobranie pożyczki w trybie „z obsługą domową”, który oczywiście jest dodatkowo płatny.
Przykładowy koszt pożyczki:

 • Dla kwoty 1 000 zł na okres 1 miesiąca:
  • RRSO wynosi 300%,
  • oprocentowanie 18%,
  • prowizja 50 zł,

  • opcjonalny koszt obsługi klienta: 185 zł

  Wysyłamy pierwszy wniosek…

  Na stronie firmy brak typowego wniosku pożyczkowego. Aby wziąć pożyczkę należy wypełnić formularz kontaktowy, w którym podajemy: imię, nazwisko, miejscowość, numer telefonu oraz e-mail. Dodatkowo odznaczamy także pole „pora kontaktu”, w którym klient ma możliwość wyboru godzin, kiedy przedstawiciel firmy będzie mógł zadzwonić i przedstawić spersonalizowaną ofertę pożyczek.

  Tutaj jednak pojawia się pierwszy problem. Wpisując dane, klient od razu zaznaczony ma prostokącik „Akceptuję regulamin serwisu” – przez to pewnie nawet większość klientów nie zauważając malutkiej czcionki tego napisu, nigdy regulaminu nie przeczytało. My jednak zauważyliśmy.

  Pożyczki z Ambulance Banking niebezpieczne?

  Po przeczytaniu wspomnianego regulaminu mamy bardzo mieszane uczucia. Czytamy w nim między innymi:

  „Korzystając z niniejszego serwisu użytkownik przyjmuje do wiadomości, że poczta elektroniczna, a także inne transmisje przechodzące przez Internet mogą nie być pozbawione ingerencji osób trzecich i nie mają charakteru poufnego. Ambulance banking sp. z o.o. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody będące rezultatem niedozwolonej ingerencji osób trzecich i wykorzystania transmitowanych informacji w tym danych osobowych użytkownika serwisu.„

  A poniżej, co jeszcze bardziej wyostrza uwagę:

  „Ryzyko użytkowania niniejszego serwisu internetowego ponosi tylko i wyłącznie jego użytkownik.” (!)

  O jakim ryzyku może mówić szanująca siebie i klienta firma pożyczkowa, zarządzająca finansami, z sektora, w którym bezpieczeństwo gra główną rolę? Albo jest to bardzo nieprzemyślany zapis, bez konsultacji z działem marketingu, albo witryna postawiona jest w celach jeszcze nam nieznanych. Być może po prostu służy do zbierania danych kontaktowych osób zainteresowanych pożyczkami. W przypadku kiedy te dane „wyciekają” lub zostają sprzedane innym firmom, Ambulance Banking może się bronić obecnością właśnie tych zapisów w swoim regulaminie. To jednak tylko nasze domysły.
  Firmy na razie nie polecamy. Czekamy na witrynę z większą ilością informacji oraz bardziej przejrzystą ofertą, aby móc wystawić opinię w pełni profesjonalną.

  podpisanie umowy

  Drogi kontaktu

  O pożyczkę wnioskować można również poprzez wiadomość SMS, wysyłając wiadomość pod numer 601 413 414 o treści „gwizdek”.
  Formularz kontaktowy: http://www.ambulancebanking.com/kontakt.html

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Komentarze

 1. Dariusz Brzys    

  Firma nie podaje iz sprawdza bazy dłużników.Dlatego nie jest to pożyczka dla każdego jak piszą.Jeśli wniosek nie przejdzie to nawet nie informują o odmowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *