AppleCredit.pl jest niezwykle młodą witryną poświęconą udzielaniu pożyczek społecznościowych, pomiędzy użytkownikami inwestorami, a użytkownikami pożyczkobiorcami. Witryna należy do spółki Rotenschwanz z siedzibą w Warszawie i dopiero zaczyna raczkować na rynku mikropożyczek społecznościowych w Polsce.

Social lending, czyli pożyczanie społecznościowe, staje się w Polsce niezwykle popularne. Dość przypomnieć, że pierwsza tego rodzaju firma pojawiła się na naszym rodzimym rynku dopiero w 2008 roku, a już w połowie 2013 roku firm takich istniało już sześć. Teraz do listy tych firm można zaliczyć AppleCredit.pl.

Pierwsze uwagi i pierwsze wrażenie

  • Strona WWW AppleCredit: www.applecredit.pl

Odwiedzając witrynę po raz pierwszy nie można ulec wrażeniu, że jest ona skonstruowana naprędce, nie wzbudza dużego zaufania, ani również sympatii. Poprzez to pierwsze, dość negatywne wrażenie, klient może stracić zaufanie do marki już w pierwszej chwili, jeszcze przed podstawowym zapoznaniem się z ofertą firmy.

Zasada funkcjonowania witryny i pożyczki w AppleCredit

Jak w przypadku innych firm z sektora pożyczek społecznościowych, również zasada funkcjonowania AppleCredit jest tutaj podobna. Zarejestrować można się na stronie w sposób dwojaki: jako inwestor, lub jako pożyczkobiorca.

  • Rejestracja na stronie: https://applecredit.pl/rejestracja
  • Inwestor: osoba taka zakłada konto, aktywuje je, dokonuje przelewu weryfikacyjnego, a następnie ma możliwość inwestowania w widniejące w serwisie oferty pożyczek od innych użytkowników – pożyczkobiorców. Po zainwestowaniu w pożyczkę, otrzymuje przy jej spłacie pewien określony w umowie % od wpłaconej przez siebie kwoty. W ten sposób zarabia.
  • Pożyczkobiorca: pożyczkobiorca rejestrując się na stronie określa swój sposób weryfikacji konta, podstawowy lub rozszerzony, a następnie również udziela opłaty weryfikacyjnej. W ramach przyznanego limitu pożyczkowego, może wypełnić wniosek o pożyczkę, a następnie czekać na wpłaty od inwestorów. Po zebraniu pełnej kwoty, pożyczka jest wypłacana. Następnie należy ją spłacać na jedno podane konto bankowe firmy.

Zalety pożyczek społecznościowych i AppleCredit

Prostata funkcjonowania witryny
Możliwość otrzymania pożyczki nawet przy problemach finansowych i przy wpisie w BIK
Możliwość wybrania przez siebie oprocentowania pożyczki

Funkcjonalność AppleCredit

Największą wadą witryny jest długi okres oczekiwania na udzielnie pożyczki. Obecnie do serwisu należy zaledwie 3 950 użytkowników, w tym inwestorów i pożyczkobiorców. Do tej pory firma udzieliła jedynie 1 008 pożyczek. Nie jest to liczba duża. Rejestrując się na witrynie, trzeba pamiętać o tym, że czas oczekiwania na pożyczkę może być długi, albo może całkowicie nie dojść do jej sfinalizowania. Prócz tych widocznych wad, witryna AppleCredit wydaje się być całkowicie funkcjonalną.

zawodowiec

Jak skontaktować się z AppleCredit?

Mając jakiekolwiek dodatkowe pytania na temat funkcjonowania firmy, warto się z jej przedstawicielami osobiście skontaktować.

  • E-mail: info@applecredit.pl
  • Telefon: +48 22 253 61 24
  • Telefon dla połączeń z komórek: +48 22 253 61 24
  • Adres firmy: Rynek Starego Miasta 10/7, 00-272 Warszawa

Linia telefoniczna jest dostępna każdego dnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Ze względu na niewielką liczbę użytkowników witryny i niewielką liczbę komentarzy o funkcjonowaniu serwisu, prosimy Państwa o pozostawianie własnych ocen! Znacznie ułatwi to innym wybór odpowiedniej drogi pożyczkowania!

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *