Estetyczna szata graficzna, wiele przydatnych informacji, jasna oferta pożyczek – mniej więcej tak zaprezentować można firmę Biz Credit, stosunkowo nową na polskim rynku, bo działającą dopiero od 2012 roku. Ale czy to wystarczy do tego, by przekonać potencjalnych klientów do skorzystania z oferty właśnie tej firmy?

Dane firmowe

Główna siedziba firmy znajduje się w Suwałkach, ul. Jana Pawła II lok. U1, ale obsługa klienta prowadzona jest wyłącznie telefonicznie (791 500 553) oraz e-mailowo (info@bizcredit.pl). Również z tego adresu e-mail udzielane są odpowiedzi na zapytania wysyłane drogą elektroniczną przez formularz ze strony www.

Kto może skorzystać z oferty?

Biz Credit stawia swoim klientom praktycznie takie same wymagania jak konkurencja. Do zaciągnięcia zobowiązania trzeba być obywatelem Polski i posiadać PESEL oraz dowód osobisty, stałe źródło dochodu, brak jakichkolwiek długów oraz negatywnej historii w BIK albo w BIG, a do tego więcej niż dwadzieścia jeden i mniej niż sześćdziesiąt lat.
Jeśli spełnia się te wszystkie warunki i do tego pilnie potrzebuje pożyczki gotówkowej, to oferta Biz z pewnością powinna znaleźć się w kręgu naszego zainteresowania. Trzeba jednak uczciwie zauważyć, że firma ta pobiera największą ze wszystkich opłatę weryfikacyjną, bo w kwocie 3zł – podczas gdy standardem jest 1zł a nawet coraz częściej 0,01zł. W celu zaciągnięcia zobowiązania trzeba więc najpierw wykonać taki przelew weryfikacyjny, a dopiero po sprawdzeniu i potwierdzeniu danych można złożyć wniosek.

Jak wnioskować o pożyczkę?

Pożyczkę otrzymuje się bardzo prosto, w zasadzie tak samo jak w innych tego typu serwisach:

  1. rejestracja na portalu www – tutaj podajemy swoje dane osobowe, numer PESEL i indywidualnego konta bankowego, numer telefonu komórkowego, na który będą przychodziły powiadomienia oraz wybieramy formę naszego dochodu (źródło zatrudnienia),
  2. przelanie opłaty administracyjnej na konto firmy (w wysokości 3zł), która nie podlega potem zwrotowi i nie jest wliczana do spłaty rat,
  3. kiedy dostaniemy SMSem potwierdzenie rejestracji, można się zalogować w swoim panelu i ustawić dane użytkownika – login oraz hasło niezbędne np. do sprawdzania stanu swoich finansów oraz aktualnego poziomu spłaty pożyczki,
  4. wybór odpowiedniej kwoty – można to zrobić albo wchodząc najpierw w dział „Oferta” dostępny na stronie i wybierając stamtąd najlepszą opcję, albo ręcznie wprowadzając wszystkie dane w formularzu dostępnym w panelu użytkownika,
  5. przesłanie na adres e-mail biura firmy skanów dowodu osobistego (obustronnego) oraz wyciągu z konta, na którym będzie widniało potwierdzenie otrzymania wynagrodzenia z przynajmniej ostatnich trzech miesięcy oraz dodatkowo aktualne zaświadczenie od pracodawcy lub z ZUS o stałym zatrudnieniu.
dziecko na pieniądzach

Czy zaciągając pożyczkę w Biz C. wpakujemy nie tylko siebie ale i własne dzieci w spirale kredytową? Odpowiedź w naszym artykule.

Dopasowana oferta

Oferta parabanku obejmuje zobowiązanie na 15 dni w kwocie od 100 do 1000 złotych oraz na 30 dni w kwocie od 400 do 1000 złotych, w obu opcjach klient ma możliwość odpłatnego przedłużenia terminu spłaty. Co ważne, na stronie firmowej znajduje się dokładna tabela pokazująca rzeczywiste koszty pożyczki – już z wliczoną opłatą administracyjną, oprocentowaniem (odsetkami) i obowiązkowym ubezpieczeniem.
To istotne, ponieważ każdy rodzaj pożyczki w zależności od kwoty i okresu trwania charakteryzuje się albo innym RRSO, albo innym kosztem ubezpieczenia, albo innymi opłatami administracyjnymi. Przykładowo w przypadku pożyczki 700zł na 15 dni jej całkowity koszt wyniesie 860zł (35zł opłaty administracyjnej, 119 zł ubezpieczenia i 6zł odsetek), ale już taka sama pożyczka na 30 dni to koszt 915zł (35zł opłaty administracyjnej, 168zł ubezpieczenia i 12zł odsetek).

Opinie o firmie

Pierwszym pozytywnym aspektem jest dostępna na stronie pełna i niepodkoloryzowana oferta firmy, zawierająca informację o wszystkich opłatach. Jako potencjalny klient nie muszę się przedzierać przez długie regulaminy i umowy w poszukiwaniu danych o dodatkowych kosztach, bo wszystko mam podane czarno na biały.
Dodatkowo plusem jest funkcjonalny portal – duża ilość zakładek z informacjami, rozbudowany dział FAQ, w którym znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i wyeksponowany na stronie głównej kalkulator pożyczek świadczą zdecydowanie na korzyść portalu.
Jednak aby nie było za wesoło, są też wady a właściwie jedna wada – dziwnie wysoka (w porównaniu z jednym groszem) opłata weryfikacyjna w wysokości 3zł, która nie zostaje potem zwrócona Pożyczkodawcy – nawet jeśli jego wniosek zostanie odrzucony.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *