Jedną z najbardziej rozbudowanych grup spółek finansowych w Polsce jest Grupa Ferratum, która świadczy usługi pod swoim bezpośrednim szyldem Ferratum, ale również za pośrednictwem kilku innych spółek i mniejszych firm. Grupa ma swoją siedzibę na Malcie, jednak w Polsce działa w granicach naszego krajowego prawa, co w przypadku pokrzywdzonych pożyczkobiorców jest ogromnym plusem, ponieważ mają oni sądową możliwość dochodzenia swoich roszczeń.

O firmie

Ferratum Bank to główna spółka w Grupie Ferratum, która na terenie Polski zajmuje się świadczeniem usług z zakresu kredytów konsumenckich oraz mikro pożyczek. Siedziba biura przedstawicielskiego firmy znajduje się we Wrocławiu na ul. Braniborskiej 2/10.
Kontakt telefoniczny możliwy jest pod numer (71) 716 22 22, natomiast kontakt e-mailowy odbywa się za pośrednictwem adresu info@ferratumbank.pl
Warto tutaj dodać, że Ferrum Bank świadczy w Polsce usługi również pod marką Ekspres Kasy, dlatego kontaktując się pod numerami telefonów i adresami mailowymi można trafić właśnie na przedstawiciela tej drugiej firmy.

Strona Ferratum

Strona Ferratum Bank i jej wniosek o pożyczkę.

Warunki uzyskania pożyczki

Pożyczka w Ferratum Bank dostępna jest dla osób z polskim obywatelstwem (posiadających PESEL i polski dowód osobisty) w wieku od 21 do nie więcej jak 78 lat. Osoba wnioskująca nie może widnieć w rejestrze dłużników i mieć negatywnej historii w BIK, a także czyste konto w samej firmie Ferratum oraz podległych jej spółkach.
Aby otrzymać pożyczkę trzeba przesłać wniosek e-mailowo lub skontaktować się z BOK telefonicznie. Następnie należy dokonać weryfikacji swoich danych, co odbywa się standardowym przelewem na rachunek bankowy wskazany przez firmę. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, a weryfikacja przebiegnie bez problemów, pieniądze znajdą się na naszym koncie najpóźniej następnego dnia roboczego.

Oferta firmy

Oferta w dużej mierze skierowana jest do osób potrzebujących pilnie niewielkich kwot – od 400 do 2000 złotych, które będą mogły spłacić nie później niż w ciągu jednego roku. Cały proces odbywa się zdalnie w formie elektronicznej, bez konieczności wychodzenia z domu i spotykania się z przedstawicielem firmy.
Im wyższa kwota pożyczki i im dłuższy termin na jej spłatę, tym wyższe koszty finalnie będzie ponosił pożyczkodawca. Przykładowo zobowiązanie na sumę 1400 złotych na okres trzech miesięcy będzie nas kosztować 2170 złotych. Ta sama pożyczka, ale na okres sześciu miesięcy to już koszt 2389 złotych, a na dwanaście miesięcy – 2800 złotych.
Trzeba pamiętać o regularnym spłacaniu rat. O ile pierwsza niezapłacona rata nie niesie większych następstw za sobą (prócz upomnień e-mailowych i telefonicznych), o tyle brak należności za drugą ratę sprawia, że Ferratum Bank oddaje sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej.

Ocena

Ocena Ferratum Banku pokrywa się właściwie z oceną wszystkich spółek i firm działających pod tym szyldem. Niskie kwoty pożyczek są w tym wypadku plusem, ponieważ hamują pożyczkobiorców przez nieodpowiedzialnym pożyczaniem pieniędzy na kwoty wyższe, niż są w stanie spłacić. Intuicyjna strona www bardzo dokładnie wyjaśnia cały proces pożyczkowy, a dodatkowo oferuje klientowi dostęp do wzoru umowy, która zostanie zawarta pomiędzy nim a firmą.
W Internecie mało jest też negatywnych opinii na temat Grupy Ferratum, co sugeruje, że firma doskonale sobie radzi, a jej oferta jest na tyle dopasowana do polskich realiów, aby nie budzić większych zastrzeżeń. Osobiście uważam, że firma warta jest zaufania – jej oferta jest optymalna i korzystna, chociaż nie aż tak atrakcyjna jak w niektórych innych firmach. Z pewnością jednak jest idealna dla kogoś, kto pilnie potrzebuje szybkiej i niewielkiej gotówki dostarczanej na konto bankowe nawet tego samego dnia.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Komentarze

  1. jagoda    

    Polecam Ferratum Bank, właśnie wzięłam u nich pożyczkę i jestem bardzo zadowolona. Formularz wypełniłam online, pieniądze miałam szybko na koncie, od razu też wiedziałam ile trzeba oddać – moim zdaniem uczciwe, przejrzyste warunki.

  2. Karol Karwowski    

    “W Internecie mało jest też negatywnych opinii na temat Grupy Ferratum, co sugeruje, że firma doskonale sobie radzi, a jej oferta jest na tyle dopasowana do polskich realiów, aby nie budzić większych zastrzeżeń.”

    Opłacony tekst. Opinii negatywnych mało bo biedacy których takie firmy naciągają na kosztowne pożyczki nie bawią się w pisanie, a pozytywne wpisy to opłacony PR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *