Pożyczki online są obecnie bardzo częstą formą udzielania pożyczek. Ma to wiele zalet: nie wychodzimy z domu, wszystkie papiery wędrują drogą pocztową, nie musimy kompletować potrzebnych dokumentów.

Zastanówmy się zatem jak taka pożyczka online wygląda od środka. Pożyczka online ranking bez bik i krd oferowana jest nie tylko przez instytucje pozabankowe, ale również przez banki. Wygląda to tak, że przesyłamy do banku wypełniony odpowiednio formularz, gdzie zamieszczamy swoje podstawowe dane wraz z numerem telefonu. Dalsze dane przekazujemy już telefonicznie konsultantowi, który oddzwania na podany przez nas numer. Weryfikacja ich oraz naszych dochodów i miejsca pracy odbywa się bardzo szybko, a pieniądze przekazywane są na podany numer konta.

człowiek w metrze

W parabankach wygląda to nieco inaczej. Nie zawsze wymagane jest przesłanie odpowiednich dokumentów drogą pocztową. Jak online to online. Klikając poszczególne okienka wyrażamy zgodę na przedstawione nam warunki, które nie do końca są dla nas jasne. Warto więc zaglądać w takie zakładki jak regulamin. Znajdziemy tam wiele ciekawych oraz przydatnych informacji. Pożyczki online nie są tradycyjnymi pożyczkami. Dlatego też musimy wziąć pod uwagę takie szczegóły jak: wyższe oprocentowanie takiego kredytu, nie zawsze sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa (ale zgodzenie się na warunki kredytu nakłada na nas bardzo dużą karę plus odsetki za niepłacenie).

Co więcej parabanki udzielają takowego kredytu nawet osobą zadłużonym, często oprocentowanie uzależnione jest od naszych innych zadłużeń (jednak nie zawsze). Warto więc zwrócić uwagę na takie szczegóły, które mają wpływ na to jak nasz kredyt będzie wyglądał. Co możemy zrobić by uniknąć ewentualnych pożyczkowych wpadek? Korzystajmy z for internetowych, na których możemy pozyskać bardzo dużo przydatnych informacji.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *