Spośród dziesiątek serwisów internetowych, gdzie pożyczyć można pieniądze od ręki, przy pomocy prostego procesu weryfikacji, na duża uwagę zasługuje stosunkowo nowy operator Kaska. Właścicielem portalu jest spółka Blue Finance, działająca w oparciu o kapitał własny oraz – co jest rzadko spotykane w tym segmencie finansowego rynku – pomoc finansową z Unii Europejskiej.

O firmie

Operatorem serwisu pożyczkowego Kaska.pl jest polska firma z siedzibą w Sopocie przy ul. Haffnera 6. Obsługa klientów i interesantów łącznie z odpowiedziami na ewentualne pytania dotyczące korzystania z usług serwisu odbywa się telefonicznie pod numerem 801 800 822 oraz +58 760 48 22 w dni robocze w godzinach od 8-16. Możliwość całodobowego kontaktu zapewnia natomiast obsługa klienta przez system wiadomości e-mail, które wysyłać można pod adres kontakt@kaska.pl

Oferta dla klientów

Niestety serwis Kaska.pl jest bardzo tajemniczy, jeśli chodzi o wyszczególnienie swojej oferty oraz podawanie informacji, kto może zostać pożyczkobiorcą w tej firmie. Jako potencjalni klienci możemy jedynie sprawdzić za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie, że oferta firmy obejmuje zobowiązania od kwoty 100 do 2500 złotych na okres od 15 do 45 dni. Na tym cała nasza wiedza – jako klientów – się kończy.
Serwis nie udostępnia żadnych danych dotyczących wymogów w stosunku do pożyczkobiorcy – nie wiadomo więc, czy może nią zostać osoba w konkretnym wieku, jakie dokumenty są wymagane, czy firma oczekuje zaświadczeń o zarobkach i dochodach. Takie informacje podawane są dopiero po kontakcie telefonicznym. Stąd można się już dowiedzieć, że klientem Kaska.pl może być każda osoba pełnoletnia o stałym dochodzie (z dowolnego oficjalnego źródła, a więc zarówno student pracujący w oparciu o umowę zlecenie, jak i emeryt albo rencista).
Chociaż na pierwszy rzut oka oferta wydaje się korzystna, to haczyki ukryte są w dodatkowych kosztach weryfikacyjnych. W przeciwieństwie do innych serwisów pożyczkowych tutaj nie wystarcza sama weryfikacja za pomocą przelewu bankowego. Aby w ogóle otrzymać możliwość wnioskowania o pożyczkę, trzeba najpierw bezzwrotnie wpłacić na konto Kaska.pl 7zł. To opłata za „podstawowy pakiet weryfikacyjny”, który obejmuje weryfikację w BIK i KRD, przelew weryfikacyjny, weryfikację dowodu osobistego oraz numeru telefonu.

Dodatkowe koszty w Kaska.pl

Niestety to nie wystarcza – aby uzyskać większy limit pożyczki (np. nie 500 ale 1500 złotych), trzeba dodatkowo zweryfikować swoje zarobki (wysyłając zaświadczenie o dochodach, koszt 10zł) czy miejsce zamieszkania (koszt również 10zł). Bezpłatna jest jedynie dodatkowa weryfikacja za pośrednictwem serwisu Allegro.
Dodatkowo im dłuższy termin spłaty długu, tym większa suma „kosztów dodatkowych” jest z tego powodu generowana i obciąża konto każdego klienta. Przykładowo przy pożyczce 500zł na 15 dni koszt dodatkowy to 120zł (24% całości), ale już pożyczka na 33 dni to 165zł. Oczywiście plus odsetki, wynoszące 16% w skali roku, co w rezultacie oznacza, że często odsetki wynoszą kilkakrotnie mniej, niż same koszty dodatkowe.
Inne koszty generuje również usługa wypłaty pożyczki w 15 minut. Coś, co w innych serwisach pożyczkowych dostępne jest na porządku dziennym kompletnie za darmo, tutaj kosztuje aż 10zł, a i tak serwis nie gwarantuje, że pieniądze trafią na konto pożyczkobiorcy w ustalonym terminie.

dziadki przed laptopem

Najlepsze pożyczki online tylko od firmy Kaska.

Opcja „zapłać za mnie”

Ogromną nowością i jak dotąd niepowtarzalną ofertą na tle konkurencji jest jednak możliwość opłaty swoich rachunków. Taka opcja przydaje się w sytuacji, gdy nasze konto bankowe świeci pustkami, a my musimy pilnie opłacić zaległe rachunki. Dyspozycję przelewu zleca się wtedy za pośrednictwem serwisu Kaska.pl – system weryfikuje nasz wniosek, a następnie dokonuje płatności na konto gazowni, elektrowni czy chociażby naszego operatora komórkowego.
W zamian za to na naszym koncie użytkownika pojawia się nowe zobowiązanie finansowe, czyli po prostu nowa pożyczka. Przekazywana jest ona bezpośrednio na konto wierzyciela, z pominięciem naszego rachunku bankowego, co pozwala nam zaoszczędzić wiele cennego czasu.

Opinia o Kaska.pl

Chociaż Kaska.pl to serwis finansowany z planu Innowacyjnej Gospodarki, to niestety nie ma w nim nic innowacyjnego prócz wymienionej wyżej opcji „Zapłać za mnie”. Mało tego, serwis zostaje daleko w tyle nawet za najmniej atrakcyjną konkurencją z powodu absurdalnych opłat dodatkowych. Klient mając do wyboru takie same warunki pożyczki i możliwość weryfikacji za pomocą przelewu za 1 grosza, a weryfikacją wynoszącą prawie 30zł, bez wątpienia wybierze opcję drugą.
Jako potencjalna klientka nie skorzystałabym z oferty Kaska.pl właśnie z powodu wielkich kosztów dodatkowych, które nie są w żadnym stopniu atrakcyjne i korzystne dla osób pilnie potrzebujących pieniędzy. W takiej sytuacji nasuwa się znane powiedzenie – skoro gdzie indziej jest lepiej, to po co przepłacać?

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *