Każdemu może przytrafić się sytuacja, w której pilnie i „na już” będzie potrzebował pieniędzy w czasie, gdy konto bankowe, portfele i skarbonki świecą pustkami. W takich momentach dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy zewnętrznych firm pożyczkowych, które udzielają krótkoterminowych kredytów na okres do 30 dni. Przykładem takiej firmy działającej za pośrednictwem Internetu jest POLI Invest – właściciel serwisu Kredyt1000.pl

O firmie

Firma działa od roku 2009, świadcząc usługi pożyczkowe na terenie Polski dzięki rozwiniętemu systemowi teleinformatycznemu. Siedziba spółki znajduje się w Suwałkach (16-400) przy ulicy Emilii Plater 5/7. Firma nie posiada innych oddziałów stacjonarnych, więc dla osób spoza Suwałk i wszystkich zainteresowanych klientów kontakt możliwy jest za pomocą infolinii telefonicznej +87 565 56 06 lub mailowo – info@kredyt1000.pl

Dla kogo usługa?

Aby ubiegać się o pożyczkę za pośrednictwem Kredyt1000.pl należy:

  1. być obywatelem RP z pełną zdolnością do czynności prawnych,
  2. posiadać przypisany numer PESEL oraz aktualny dowód osobisty,
  3. mieć nie mniej niż 21 lat i nie więcej niż 60 lat,
  4. nie mieć żadnych długów wpisanych do BIG, BIK i KRD,
  5. posiadać stałe źródło dochodów (zatrudnienie),
  6. opcjonalne – posiadanie pozytywnej historii kredytowej (spłacone w terminie poprzednie zobowiązania finansowe),
  7. zarejestrować się na stronie Kredyt1000.pl i uiścić opłatę weryfikacyjną w wysokości 5zł, przelaną z własnego rachunku bankowego.

Każdy klient podczas rejestracji musi podać swoje dane osobowe, numer indywidualnego konta bankowego i numer telefonu. Dodatkowo podczas wysyłania wniosku o pożyczkę klient zobligowany jest również do podania danych swojego pracodawcy w celu zweryfikowania rzeczywistego źródła dochodu (pracownik POLI Invest może zadzwonić do firmy, aby sprawdzić, czy wnioskodawca faktycznie tam pracuje).

zgoda

Kredyt od firmy pozabankowej? To możliwe w firmie kredyt1000pl.

Jaka jest oferta Kredyt1000?

Pożyczki udzielane przez Kredyt1000 mogą wynieść od 100 do 1000 złotych i wypłacane są na okres 15. Pożyczki na 30 dni udzielane są z kolei od 400 do 1000 złotych. Prócz oczywistego oprocentowania każdej pożyczki, pożyczkobiorca ponosi również koszt dodatkowy na tak zwaną opłatę administracyjną. W zależności od kwoty oraz terminu spłaty zobowiązania, wynosi ona od 5 do 50zł.
Przykładowo kiedy bierzemy pożyczkę w wysokości 400 złotych na 15 dni, opłata administracyjna wyniesie 20zł – tyle samo, ile w przypadku pożyczki na 400zł rozłożonej do spłaty na 30 dni. Inną opłatą dodatkową jest obowiązkowe ubezpieczenie zaciągniętego kredytu, które tym razem jest bardziej uzależnione od kwoty i terminu spłaty. Pożyczka na 500zł zaciągnięta na 15 dni będzie nasz kosztowała pod względem ubezpieczeniowym prawie 91zł. Taka sama pożyczka, ale wzięta na miesiąc to już koszt 132zł.
Oczywiście najwięcej opłat dodatkowych zapłacimy podczas zaciągania dużych kwot rozłożonych na 30 dni. Przy pożyczce 1000 złotowej z miesięcznym terminem spłaty koszt całkowity (suma do oddania) wyniesie 1300zł. Firma nie pobiera dodatkowych opłat za wykonanie przelewów natychmiastowych (np. za pośrednictwem serwisów pośredniczących w płatnościach).
Wzorem konkurencji także i Kredyt1000 oferuje możliwość dokonania przedłużenia terminu spłaty zobowiązania – termin może zostać odroczony o taką samą ilość dni, ile mieliśmy na spłatę pożyczki (czyli przy zobowiązaniach 15dniowych na kolejne 15 dni, a przy 30dniowych na kolejne 30 dni). Spłata pieniędzy odbywa się w jednej racie, płaconej przelewem na rachunek bankowy wskazany przez firmę.

Kredyt1000 – internetowe opinie

Jako niewątpliwe plusy serwisu pożyczkowego Kredyt1000.pl muszę wymienić przejrzystość regulaminu, warunków umowy i tabeli opłat. Wszystkie te dokumenty są dostępne na stronie, dlatego przed podpisaniem i zawarciem umowy można je szczegółowo przejrzeć. Innym plusem jest oczywiście możliwość otrzymania pożyczki całkowicie zdalnie. Niestety kuleje bardzo proces weryfikacyjny – serwis wymaga podania dodatkowo danych swojego pracodawcy, co nie każdemu przypada do gustu (mogę sobie w końcu nie życzyć, aby mój szef wiedział, że ubiegam się o pożyczkę).
Podsumowując – uważam, że serwis jako całość jest całkiem atrakcyjny i ma korzystną ofertę dla klienta. Ale tylko dla tego, który nie ma nic do ukrycia i nie przykłada dużej wagi do swojej prywatności w pracy.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *