Nie chyba chyba osoby, która potrzebując pilnie małego zastrzyku gotówki nie skusiłaby się na ofertę łatwego i szybkiego kredytu. Chociaż jednak firma Łatwy Kredyt – właściciel serwisu latwykredyt.pl reklamuje się właśnie takim hasłem, to proces otrzymania pożyczki wcale nie jest taki bajecznie prosty i bazuje na podobnym scenariuszu, co w dziesiątkach innych firm.

Dane firmowe

Łatwy Kredyt to część łotewskiej spółki, która w Polsce rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2012 roku, co jednak nie przeszkodziło jej już na starcie na pozyskanie kilku tysięcy klientów. W Polsce właścicielem (spółką zarządzającą) serwisu jest PolCredit z siedzibą w Warszawie na ul. Irysowej 16A i numerem kontaktowym +22 228 21 02 oraz adresem e-mail info@latwykredyt.pl Klienci liczący na bardziej bezpośredni kontakt mogą również skorzystać z kanału komunikacji Skype – latwykredytpl

Oferta

Firma Łatwy Kredyt swoje pożyczki oferuje w kwotach od 100 do 500zł (pierwsza pożyczka) i od 100 do 2000 złotych (każda kolejna zaciągnięta po spłaceniu pierwszej). Pożyczki oferowane są na okres od 7 do 30 dni, przy czym im dłuższy czas spłaty, tym większe będą końcowe koszty pożyczki.
Aby ubiegać się o pieniądze trzeba wykonać trzy kroki:

 1. Zarejestrować się na stronie
 2. Wybrać opcję pożyczki, która nas interesuje – ustawiając kwotę i termin spłaty
 3. Aktywować wniosek o pożyczkę kodem SMS, który przyjdzie na numer podany podczas rejestracji
 4. Dokonać weryfikacji poprzez przelew 1gr na numer bankowy podany na stronie www (dostępne banki: Alior, PKO, BZ WBK, Pekao, Millenium)
 5. Oczekiwać na rozpatrzenie wniosku – jeśli będzie pozytywny, pieniądze zostaną od razu przekazane na nasze konto bankowe.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy ze spłatą, nieprzewidziane opóźnienia czy problemy finansowe, w każdej chwili można przedłużyć termin spłaty o 7, 14 lub 30 wpłacając odpowiednią kwotę na takie samo konto bankowe, na które została przelana opłata weryfikacyjna.
Co ciekawe, Łatwy Kredyt jest firmą, która nie wymaga od swojego każdego klienta bezwzględnego okazania dowodu zatrudnienia – weryfikacja odbywa się na podstawie samego przelewu oraz historii klienta w BIK.

rozmowa w biurze

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy łatwy kredyt. Czy rzeczywiście jest taki łatwy?

Pożyczkobiorcą w Łatwym Kredycie może być obywatel Polski w wieku od 20 do 65 lat z czystą historią kredytową w BIK, niewidniejący w rejestrach dłużników, posiadający indywidualny rachunek bankowy i numer telefonu komórkowego. Musi oczywiście posiadać też pełną zdolność do czynności prawnych, a więc i do zawierania umów cywilno-prawnych.
Jeden pożyczkobiorca może mieć jednocześnie tylko jedno zobowiązanie finansowe. Udzielenie kolejnego kredytu możliwe jest dopiero wtedy, gdy poprzedni zostanie w całości spłacony.

Opinie

Ciężko znaleźć jakieś wybitnie pozytywne i negatywne strony tej firmy i tego serwisu. W mojej opinii to zwyczajna, „średnia” firma pożyczkowa, do której warto się zwrócić poszukując dodatkowego źródła pieniędzy i która oferuje swoim klientom całkiem korzystne warunki. Nie szarżuje z wysokimi opłatami aktywacyjnymi i administracyjnymi, pozwala na przedłużenie terminu spłaty i umożliwia złożenie wniosku przez Internet, bez konieczności fatygowania się do naziemnego biura.
Zdecydowanie firma godna polecenia dla tych, którzy chcą uzyskać pieniądze szybko, sprawnie, bez opóźnień i z zachowaniem minimum formalności.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Komentarze

 1. asia    

  teraz u nich sie sporo zmieniło, kwota przyznania pozyczki, pierwsza jest darmowa, widac ze chca doscigmac konkurencje. Brałam u nich pozyczke jak dla mnie jest ok, nie milalam problemu z uzyskaniem pozyczki, moge polecic

 2. Anka    

  Jak dla mnie pożyczka ta równiez jest w porządku. Bez tzw. sciem! wszystko odbywa się według tego co deklarują na stronie. miła obsługa, ogólnie ok!

 3. marek    

  dla mnie równiez jest ok! polecam, zdecydowanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *