Szukając szybkiej i taniej pożyczki, którą można zaciągnąć za pośrednictwem Internetu bardzo często skupiamy się na maksymalnej wysokości, jaką może takie zobowiązanie finansowe osiągnąć. W przypadku firmy Net Credit górny pułap jest wysoki, bo wynosi aż 600zł przy pierwszej pożyczce, podczas gdy w wielu innych instytucjach tego typu limitem jest zazwyczaj 300 albo 400 złotych, a na większe sumy można liczyć dopiero w późniejszym okresie.

O firmie

Jedną z certyfikowanych polskich firm zajmujących się mikro pożyczkami jest Net Credit. Siedziba spółki znajduje się w Warszawie przy Alei Jana Pawła II 61 lok.10, a więc w ścisłym centrum stolicy.
Sposobem kontaktu z firmą jest rozmowa telefoniczna – +22 1006010 lub e-mailowa pod adresem info@netcredit.pl Można również skorzystać z opcji czatu z konsultantem (dostępny codziennie oprócz świąt i niedziel w godzinach od 7-22).

Jak pożyczać pieniądze?

System pożyczania pieniędzy od NetCredit jest maksymalnie uproszczony. Wystarczy zarejestrować się na stronie www, podając swoje imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości i konta bankowego, co następuje w oparciu o wysłanie przelewu na kwotę 1 grosza.
Po pozytywnym przejściu takiej weryfikacji (firma sprawdza wtedy, czy dane podane przy rejestracji zgadzają się z danymi z konta bankowego) dochodzi do analizy złożonego wniosku o pożyczkę.

Wniosek złożyć można:

  • w formie internetowej (logując się w systemie i wypełniając formularz),
  • składając dyspozycję telefonicznie,
  • wysyłając SMS pod numer 500352400.

W przypadku pierwszego wniosku wysokość kwoty nie może być większa niż 600zł a termin spłaty przekraczać 30 dni. Można również wnioskować o przedłużenie terminu o 7, 14 lub 30 dni (koszt to kolejno 134, 150 i 180zł). Kolejne pożyczki to już znacznie wyższy maksymalny pułap, bo dochodzący do 3 tysięcy złotych pożyczanych na 30 dni. Całkowity koszt takiej pożyczki wynosi wtedy 750zł, a więc do spłaty pozostaje 3750zł.
Osoby wnioskujące o pożyczkę muszą mieć stałe źródło dochodów, być obywatelami RP i mieszkać na terenie kraju, mieć czyste konto w KRD i powyżej 20 a poniżej 65 lat.

Premie i program lojalnościowy

Niejako ewenementem na skalę polskiego rynku mikro pożyczek jest wprowadzony przez omawianą firmę system lojalnościowy i premiowy. Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego? Otóż z każdą kolejną pożyczką zyskuje on dodatkowe rabaty na kolejne zobowiązania finansowe. Rabaty te to nic innego jak zwyczajne zniżki – od 5 do 50% – dlatego przy którejś pożyczce z rzędu można zyskać nawet połowę mniejsze raty!
Innym krokiem poczynionym w stronę klientów Net Credit jest stworzenie systemu premii. Każdy klient (użytkownik) otrzymuje własny link polecający, z którego mogą się rejestrować jego znajomi. Za kolejną zarejestrowaną osobę, która weźmie pożyczkę, klient otrzymuje aż 50zł, które może przeznaczyć na spłatę swoich własnych zobowiązań wobec firmy.

netcredit strona

Obecnie pożyczając w Minicredit można wygrać iPada

Subiektywnie o parabanku

Wśród internetowych opinii o NetCredit przeważają te, które chwalą firmę właśnie za wprowadzenie systemów lojalnościowych. Osobiście mi również bardzo się to spodobało, zwłaszcza że warunki uczestnictwa w takim programie są proste i przejrzyste.

Prócz tego warto docenić firmę również za takie elementy jak:
1. Niskie oprocentowanie kredytów i zerowe koszty dodatkowe.
2. Intuicyjny i prosty proces rejestracji oraz weryfikacji.
3. Wysokie limity dla pierwszej pożyczki (600zł).
4. Dostępność pożyczki dla osób młodych (w tym studentów).
5. Aż siedem obsługiwanych banków, dzięki czemu pożyczka trafia na konta klientów nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku.
To zdecydowanie jedna z bardziej przyjaznych klientowi firm parabankowych, z której ofertą naprawdę warto się bliżej zapoznać.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *