Chociaż ilość firm pożyczkowych na polskim rynku jest imponująca, nawet biorąc pod uwagę same firmy działające w Internecie, to kiedy się im bliżej przyjrzymy, okazuje się, że większość z nich ma kapitał zagraniczny. OK Money to spółka typowo polska, z polskim zarządem, polską administracją i polskim kapitałem.

Dane kontaktowe

Jak najszybciej skontaktować się OK Money? Najlepiej elektronicznie za pośrednictwem formularza kontaktowego, który jest dostępny na stronie www lub wysyłając e-maila pod adres info@okmoney.pl Można również skontaktować się listownie – 80-244 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 82 lub oczywiście telefonicznie (w dni powszednie od 8-18): +58 881 01 02.
W przypadku konieczności pilnego kontaktu w sprawach płatności (opóźnienia, ponaglenia, przekroczenia terminów) firma odsyła do zewnętrznego windykatora: windykacja@okmoney.pl, +22 397 07 92

Rodzaje pożyczek

Firma OK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów z bardzo prostą i kuszącą ofertą pierwszej pożyczki udzielanej za darmo, czyli z zerowym oprocentowaniem RRSO. Oznacza to, że klient biorąc pierwszą pożyczkę w tej firmie (do maksymalnej kwoty 500zł) zwróci dokładnie tyle samo.
Dopiero z każdą kolejną pożyczką trzeba będzie dopłacać do niej kwoty odsetek oraz dodatkowych kosztów – obsługi zobowiązania, opłat przygotowawczych czy ubezpieczenia. Dodatkowo zwiększa się również maksymalna kwota, jaką można pożyczyć, co w praktyce wygląda w ten sposób:

  • I i II pożyczka – do maksymalnie 500zł
  • III – do maksymalnie 800zł
  • IV – do maksymalnie 1000zł
  • V – do maksymalnie 1500zł
  • VI – do maksymalnie 2000zł
  • VII i każda kolejna – do maksymalnie 3000 złotych

Warto tu zauważyć jedną ciekawą rzecz – zobowiązania udzielane są na okres 15 lub 30 dni, ale bez względu na to, jaki termin wybierzemy, końcowa kwota do spłaty nie zmienia się tak diametralnie, jak w innych firmach, a różnica wynosi kilkanaście złotych. Całkowity koszt pożyczki jest więc bardzo do siebie zbliżony niezależnie od tego, czy 1000 zł pożyczymy na 15 czy na 30 dni.
Ograniczeniem w wysokości zaciąganej pożyczki jest jednak również forma, w jakiej zostaje ona zawarta. OK Money oferuje bowiem możliwość zaciągania pożyczki w formie:

  1. internetowej – uproszczony system weryfikacji, aplikacja składana elektronicznie przez formularz na stronie okmoney.pl, przelew weryfikacyjny na kwotę 1 grosza, maksymalna kwota pożyczki do 1000zł;
  2. internetowo-pocztowej – rozbudowany system weryfikacji, aplikacja składana przez serwis internetowy, konieczne jest odesłanie umowy pocztą, maksymalna kwota pożyczki do 3000zł.
    Można również wnioskować o pożyczkę poprzez SMS – wtedy system działa na podobnej zasadzie jak w przypadku pożyczki internetowej, jedynie przy większych kwotach (powyżej 1000zł) trzeba przesłać umowę pocztą.
Zrzut ekranu Ok Money

Zrzut ekranu przedstawia stronę z formularzem zamówieniowym Ok Money.

Dla kogo pożyczka?

Aplikować o pożyczkę w OK Money może każda osoba pełnoletnia, posiadająca numer PESEL i indywidualny rachunek bankowy oraz nieskazitelną historię w BIK. Sama firma bardzo jasno określa, do kogo dokładnie kieruje swoją ofertę – osób pilnie potrzebujących gotówki, na prostych i przejrzystych zasadach, bez ukrytych kosztów.
Maksymalny wiek osoby wnioskującej o pieniądze wynosi 75 lat; często również od wnioskodawców wymagane jest przedstawienie swojego źródła dochodu (tyczy się to pożyczek na sumy większe od 800zł).
Pożyczka nie jest udzielana, jeśli wnioskodawca nie spełni wymogów formalnych (wiek, dochód, polskie obywatelstwo, etc.) oraz jeśli po uzyskaniu poprzedniej pożyczki i nawet jej spłaceniu, nie odesłał do firmy otrzymanej pocztą umowy.

Jak oceniam OK Money?

Przejrzysta oferta, jasne warunki pożyczkowe, korzystne oprocentowanie i brak ukrytych kosztów to zdecydowanie najbardziej warte zauważenie atuty firmy OK Money. W mojej opinii to spółka, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas szukania profesjonalnego i wartego zaufania pożyczkodawcy.
Dla nowych klientów niezwykle korzystna będzie z pewnością możliwość przetestowania działania firmy poprzez zaciągnięcie pierwszej pożyczki zupełnie bezpłatnie. Ciekawą opcją jest również możliwość przedłużenia terminu spłaty, jeśli się okaże, że nie jesteśmy w stanie na czas spłacić swojego zobowiązania.
Bardzo dużym plusem wyróżniającym firmę jest również posiadanie przez nią kont w wielu różnych bankach – dzięki temu pożyczkobiorca wysyłając przelew weryfikacyjny na jeden z takich rachunków może zostać szybko sprawdzony przez pracownika OK Money, a pieniądze znajdą się na jego koncie w kilkanaście minut.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *