Mała Pożyczka sp. z o.o. jest właścicielem firmy Pożyczka Plus, działającej na terenie Polski i świadczącej tu usługi w zakresie mikro kredytów konsumenckich. Sama firma na polskim rynku reklamuje się jako jedyna, która nie nalicza dodatkowych opłat karnych za zwłokę w spłacie pożyczki, chociaż po dokładniejszej analizie oferty okazuje się, że rzeczywistość jest nieco inna.

O firmie

Pożyczka Plus ma swój główny trzon administracyjny w Białymstoku na ul. Składowej 12 (kod pocztowy 15-399), ale jak każda firma świadcząca swoje usługi w Internecie, posiada rozbudowane kanały komunikacji elektronicznej.
Można zadzwonić na infolinię 795 660 992 lub skontaktować się e-mailowo: info@pozyczkaplus.pl Można również wysłać pytanie przez formularz kontaktowy lub zajrzeć do bardzo rozbudowanego i szczegółowego działu FAQ, gdzie znajdują się odpowiedzi na większość najczęściej zadawanych pytań.

Jak uzyskać szybką pożyczkę?

Droga otrzymania szybkiej pożyczki w tej firmie jest bardzo prosta i bazuje na identycznych krokach, co w wielu innych firmach tego typu:
I. Sprawdzenie oferty na stronie za pomocą intuicyjnego panelu, który pokazuje kwotę zobowiązania wraz z oprocentowaniem do spłaty.
II. Weryfikacja użytkownika, która polega na przesłaniu 1zł na konto bankowe wskazane przez firmę. Rachunek, z jakiego dokonuje się przelewu, powinien być indywidualnym kontem klienta założonym na identyczne dane.
III. Rejestracja na stronie w celu założenia indywidualnego konta klienta na podstawie danych przesłanych w SMSie. Na tym etapie trzeba uzupełnić swoje dane osobowe.
IV. Wybranie kwoty oraz terminu spłaty w formularzu dostępnym w panelu klienta i zatwierdzenie wniosku. Oczekiwanie na odpowiedź pozytywną lub negatywną nie powinno trwać dłużej niż 15 minut (z wyjątkiem dni wolnych od pracy).
V. Pieniądze wędrują na nasze konto od razu po wydaniu pozytywnej decyzji lub otrzymujemy maila z prośbą o przesłanie dokumentu potwierdzającego nasze zatrudnieniu i/lub wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy
Po spełnieniu tych wszystkich kroków można cieszyć się z otrzymanych pieniędzy, ale i od razu rozpocząć ich spłatę, zwłaszcza że pożyczki udzielane są na 15 lub 30 dni.

Dla kogo ta oferta?

Z informacji podanych na stronie wynika, że usługa adresowana jest do osób w wielu od 21 do 61 lat, obywateli Polski (posiadających numer PESEL), ze stałym źródłem dochodu i niewidniejących w żadnych rejestrach dłużników. Dodatkowo osoby, które chcą pożyczyć więcej niż 700zł, muszą najpierw przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu – firma nie uznaje przy tym emerytur, rent czy zasiłków, a jedynie samą umowę o pracę.
Przy mniejszych kwotach od 300 do 700zł wystarczy wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Jest to firma, która oferuje pieniądze tylko dla osób, które nie mają innego zobowiązania finansowego oraz które pozytywnie przeszły proces weryfikacji elektronicznej, polegającej na przelaniu 1zł na wskazany rachunek firmowy.
Zobowiązanie udzielane jest na kwotę od 300 do 1500 złotych na czas 15 lub 30 dni z możliwością przedłużenia terminu. Tutaj jednak trzeba uważać na haczyk związany z marketingowym hasłem bezpłatnego wysyłania powiadomień o przekroczonym terminie.

podanie dłoni

Czy to usługa dla każdego? Odpowiedzi na te oraz inne zapytania w tym artykule.

Koszty dodatkowe i opłaty za zwłokę

W rzeczywistości bowiem powiadomienia są darmowe, ale wyłącznie w formie elektronicznej (e-mailowej, smsowej i telefonicznej). Za każdy monit pisemny (wysyłany drugiego dnia po terminie) trzeba już zapłacić 30 złotych! Dodatkowo przedłużenie czasu spłaty możliwe jest wyłącznie na taki sam okres, na jaki została zaciągnięcia i przy stałej opłacie. Oznacza to, że nie można przedłużyć terminu o jeden czy dwa dni, ale albo o piętnaście albo o trzydzieści, płacąc stałą opłatę zależną od kwoty kredytu.
Na stronie głównej nie ma również informacji o obowiązkowym ubezpieczeniu pożyczkodawcy, które wynosi od 70 do 520zł i jedno odnawialne wraz z ewentualnym przedłużeniem terminu spłaty. W rzeczywistości oznacza to, że biorąc pożyczkę na 1100 złotych na 30 dni całość kosztów nie wyniesie 1480zł jak to informuje nas strona, ale 1860zł po dodaniu obowiązkowego ubezpieczenia.

Opinia na minus?

Niestety to kolejna firma, która bardziej stawia na formę niż na treść swojej oferty. Sztampowe i marketingowe slogany okazują się jedynie wabikiem na klientów, którzy złaknieni ciekawych i konkurencyjnych ofert bardzo chętnie z nich korzystają. W rzeczywistości oferta firmy nie okazuje się konkurencyjna w stosunku do innych ofert, a dodatkowo ukrywanie rzeczywistych kosztów zobowiązania nie świadczy za dobrze o stosunku firmy do klienta.
Osoby, które chcą mieć jasne warunki usługi i podane wszystko czarno na białym zdecydowanie nie powinny korzystać z oferty tej firmy – chyba że mają czas i chęci na szukanie w długiej umowie wszystkich kruczków prawnych i informacji o dodatkowych opłatach.
Jedynym plusem w tym wypadku jest tylko to, że małe pożyczki do 700zł nie wymuszają na pożyczkobiorcy pokazywania dowodu stałego zatrudnienia, a więc są dostępne również dla studentów czy osób niepracujących, ale utrzymujących się np. z zasiłku.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Komentarze

 1. Łukasz    

  Dzień dobry.

  Artykuł na wysokim poziomie, niestety nie ustrzegł się Pan błędów merytorycznych.
  W pozyczkaplus.pl nie ma żadnych ukrytych opłat. Klient, o ile zrobi to w terminie, oddaje tyle ile jest w umowie. Koszty związane z nieterminowym uregulowaniem zobowiązania występują tak jak w każdej innej firmie, z tym że w pozyczkaplus.pl klient jest o każdym takim zdarzeniu informowany z wyprzedzeniem. Firma jest nastawiona na pozyskiwanie nowych klientów i umacnianie dobrej marki, na pewno nie pozwoli sobie na praktyki, które Pan sugeruje. 🙂

  Pozdrawiamy i zapraszamy na stronę. 🙂
  Zespół pozyczkaplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *