Pożyczki przez Internet są już prawie tak popularne jak kredyty bankowe. Wiodą jednak nad tymi drugimi prym w tym względzie, że dostępne są właściwie od ręki – tu i teraz. Bez zbędnych formalności, bez tony zaświadczeń i dokumentów. Właśnie dzięki temu Polacy coraz częściej zaciągają pożyczki w tzw. parabankach.

Działalność przez Internet

Niewątpliwą zaletą parabanków jest to, że działają całkowicie online. Aby otrzymać pożyczkę nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy wejść na odpowiednią stronę WWW, zarejestrować się w serwisie i złożyć wniosek o pożyczkę.

Czy to jedyna droga pożyczkowania przez Internet?

    Firmy pożyczkowe pozwalają na składanie wniosków również poprzez SMS-y i specjalnie przygotowane infolinie. Dla osób lubiących tradycyjne drogi pozyskiwania kredytów, oraz rozmowę twarzą w twarz z konsultantem, niektóre z nich oferują również wizytę w swoich placówkach, lub dojazd jednego z konsultantów do naszego domu.

Popularny kredyt bez BIK przez Internet to produkt typowy dla firm pożyczkowych. W bankach kredyty i pożyczki udzielane są tylko po wnikliwej weryfikacji klienta we wszelkich bazach dłużników. Firmy pożyczkowe odrzucają te formalności i udzielają pożyczek z większym zaufaniem.

Potrzebny jedynie dowód osobisty

Drugą, jedną z najważniejszych zalet parabanków, jest udzielanie tzw. pożyczek na dowód. Dzięki temu klient nie musi przygotowywać wielu załączników do wniosku kredytowego. Nie wymaga się zaświadczeń i poświadczeń o dochodach, wyciągów z banku za ostatnie miesiące, zaświadczeń z miejsca pracy itd.. Jedyne, co potrzebne jest, do uzyskania pożyczki to tylko nasz dowód osobisty.
Czasami oprócz wpisania danych osobowych i danych dowodu (numer dowodu), firmy pożyczkowe proszę również o podanie innych danych (takich, jak miejsce zamieszkania, miejsce pracy, liczbę osób w gospodarstwie domowym, wysokość zarobków itd..) Dane te mają pomóc w wewnętrznej ocenie firmy, której podlega nasza zdolność kredytowa. Dzięki temu parabanki również próbują zdobywać pewne informacje nt. klientów i udzielać pożyczek z większą rezerwą.

Gdzie uzyskać pożyczkę tylko na dowód?

Jedynymi z bardziej popularnych firm pożyczkowych, które proponują tak prosty kredyt pieniężny, jakim jest kredyt bez BIK przez Internet są firmy:

  • Firma Vivus.pl – www.vivus.pl
  • Fima Mini-Credit.pl – www.mini-credit.pl

studenci

Na stronie Vivus.pl w regulaminie pożyczek czytamy, że klient nie uzyska pożyczki, jeśli jest wpisany do jakiegokolwiek rejestru dłużników. Wiadomo jednak, że firmy zrzeszone w Związku Firm Pożyczkowych, nie korzystają oficjalnie z bazy, jaką jest Biuro Informacji Kredytowej. Z tego względu są one jednymi z najlepszych i najrzetelniej sprawdzonych firm proponujących szybki kredyt bez BIK przez Internet.

Mini-Credit posiada nawet odrębną podstronę, na której opisuje wszystkie zalety swojej firmy, w tym udzielanie pożyczek jedynie na dowód osobisty. Firma reklamuje się w poniższy sposób:

„Pożyczka na dowód, bez zaświadczeń – prosta procedura, natychmiastowy przelew”

Ostatecznie w Vivus.pl pożyczymy od 100 do 3 500 zł na okres od 1 do 30 dni. Mini-Credit oferuje pożyczki o nieco mniejszej maksymalnej kwocie – do 2 000 zł, na okres od 5 do 30 dni. Opłaty w obu firmach są bardzo zbliżone, więc jeśli nie otrzymamy pożyczki w jednej z nich, warto spróbować w następnej.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *