Nazwa tego serwisu może sugerować, że zobowiązanie udzielane są wyłącznie w trybie via SMS, a więc po wysłaniu wiadomości SMSowej. Oczywiście to główne pole działania firmy prowadzącej tą stronę, ale umożliwia ona również wysyłanie wniosków drogą internetową, po założeniu własnego konta klienta i wypełnienia specjalnego wniosku. Ponieważ zaś viaSMS.pl to jeden z najbardziej znanych portali tego typu, warto poświęcić mu nieco więcej uwagi i dokładniej przyjrzeć się oferowanym przez niego pożyczkom.

O firmie

Serwis viaSMS.pl to firmowy projekt spółki o takiej samej nazwie, zarejestrowanej w Warszawie z siedzibą przy Al. Jana Pawła II 80. Podstawowym sposobem kontaktu jest telefon (infolinia) dla komórek i telefonów stacjonarnych +22 291 53 55 oraz adres e-mail info@viasms.pl Serwis posiada również własny formularz kontaktowy w dziale „Kontakt” za pośrednictwem którego można szybko zadać pytanie dotyczące firmowej oferty.

Jaką i dla kogo ofertę ma viaSMS.pl?

Oferta jest zróżnicowana pod względem maksymalnej wysokości pożyczek. Im więcej pożyczek spłacimy, tym większa kwota maksymalna kolejnego zobowiązania.

  1. Przy pierwszej pożyczce (i każdej następnej, która zostanie zaciągnięta wcześniej niż 7 dni po spłacie) limit wynosi 500zł.
  2. Przy drugiej pożyczce (jak wyżej) limit wyniesie już 1100 złotych.
  3. Przy trzeciej pożyczce i kolejnych zaciągniętych przed upływem 7 dni od spłaty zobowiązania, limit wyniesie 1500 zł.
  4. Pożyczka numer cztery i wszystkie kolejne to już limit 2000 złotych – największa kwota dostępna w serwisie viaSMS.pl

Jak więc widać, aby wziąć pożyczkę na większą kwotę, trzeba najpierw mieć uregulowane należności za poprzednie zobowiązanie finansowe i odczekać przynajmniej siedem dni. Takie rozwiązanie chroni serwis przed osobami, które biorą nawet trzy pożyczki jednego dnia (spłacając je od razu w całości), aby tylko „otworzyć” sobie furtkę do pożyczki na maksymalną kwotę.
Pożyczki w viaSMS.pl udzielane są na okres kredytowy liczony w dniach, a więc od jednego do trzydziestu dni. Oczywiście im dłuższy okres, tym większe są koszty końcowe pożyczki, ale różnice na szczęście nie są aż tak drastyczne (zaledwie kilkuzłotowe). W razie problemów ze spłatą czy przewidywanymi opóźnieniami klient zawsze może dokonać przedłużenia okresu kredytowego o 7, 14 lub 30 dni za odpowiednią opłatą dodatkową.
Klientem viaSMS.pl może zostać każda osoba pełnoletnia z obywatelstwem RP, która posiada indywidualny rachunek bankowy oraz numer telefonu komórkowego; musi mieć również minimum 20 i maksimum 65 lat oraz stałe źródło utrzymania. Firma nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o zatrudnieniu i osiąganych dochodach, jedynie w niektórych przypadkach (przy wysokich kwotach pożyczek) może pojawić się żądanie przesłania wyciągu z konta bankowego z ostatniego kwartału.

Jak pożyczyć pieniądze

Proces pożyczkowy jest identyczny jak w konkurencyjnych firmach: klient musi się najpierw zarejestrować na stronie, wypełnić swoje dane osobowe, złożyć wniosek (wybierając kwotę pożyczki i czas spłaty) oraz dokonać końcowej weryfikacji. Po jej pozytywnym przejściu (sprawdzeniu przez pracownika firmy, czy dane z przelewu zgadzają się z tymi w formularzu) pożyczka jest bezzwłocznie przelewana na konto wskazane w formularzu zgłoszeniowym.
Pożyczając pieniądze od viaSMS.pl trzeba pamiętać, że przelew z pieniędzmi może zostać zaksięgowany na naszym koncie albo w ciągu kilku minut (jeśli posiadamy rachunek w jednym z banków: Millenium, Alior, BRE Banku, BZ WBK, Pekao, ING, PKO) lub dopiero następnego dnia roboczego, jeśli dyspozycja wypłacenia pożyczki została złożona po ostatniej sesji wychodzącej.
Przy kolejnych pożyczkach dyspozycję i wniosek o przyznanie pieniędzy można złożyć już za pośrednictwem samego SMSa, wysyłając odpowiedni kod. System automatycznie rozpoznaje nas jako osoby zweryfikowane i wydaje dyspozycje o wypłacie gotówki.

przy laptopie	

<li>” width=”300″ height=”438″ class=”alignleft size-full wp-image-269″ /></a></p>
<h3>Pieniądze za poleconych</h3>
<p>System lojalnościowy w viaSMS.pl jest niezwykle atrakcyjny dla klientów, bo zapewnia otrzymanie <strong>aż 50zł za każdego poleconego</strong>, który zdecyduje się wziąć pożyczkę w serwisie. W tym celu wystarczy zaprosić znajomych za pomocą specjalnego linku dostępnego w swoim profilu, a po jego rejestracji i pozytywnej decyzji kredytowej na nasze konto trafi 50zł z programu. Nie ma przy tym limitów co do ilości zapraszanych osób, dlatego łatwo obliczyć, że przy dobrze prowadzonej „kampanii reklamowej” można zarobić całkiem sporą sumę za samych poleconych.</p>
<h3>Subiektywna opinia o viaSMS.pl</h3>
<p>Przeglądając stronę serwisu viaSMS.pl nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to jedna ze sztandarowych stron tego typu, które powinny służyć innym za wzór. Witryna jest estetyczna, funkcjonalna i czytelna: wszystkie niezbędne informacje są widoczne albo na stronie głównej, albo dokładnie opisane w zakładkach widocznych w menu.<br />
Strona posiada rozbudowany kalkulator pozwalający obliczać koszty pożyczek, a sama oferta firmy jest niezwykle atrakcyjna względem konkurencji. Dodatkowo wielkim atutem jest fantastyczny program lojalnościowy, oferujący 50zł za jednego poleconego klienta oraz możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki.<br />
Czy <strong>warto więc z niego skorzystać? Jak najbardziej</strong>, ponieważ to serwis kierujący swoją ofertę do wszystkich – nawet osób bez stałego zatrudnienia, który wprowadza proste procesy weryfikacyjne i nie wymaga od klientów przedstawiania zaświadczeń z pracy o zatrudnieniu albo o wysokości swoich zarobków.</p>

<!-- Quick Adsense WordPress Plugin: http://quickadsense.com/ -->
<div class=