Rozwiązania finansowe zza granicy, które osiągnęły tam ogromny sukces, są często przenoszone również na rynek polski. I tutaj także zazwyczaj szybko się przyjmują, co widać na przykładzie serwisu wonga.com – angielskiego rozwiązania w branży pożyczek gotówkowych, które doskonale trafiło w gusta Polaków, a sama firma od razu zyskała grono sympatyków.

Dane firmowe

Wonga.pl (wonga.com) to serwis zagraniczny, ale mający również swoją polską wersję i polskie biuro obsługi wraz z centralą mieszczącą się w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 96 na XIII piętrze. Najszybszą drogą kontaktu jest telefon +22 30 70 599 oraz wysłanie e-maila kontakt@wonga.com – obsługa klienta odbywa się codziennie między 8 a 22 z wyłączeniem dni będących świętami państwowymi.

Oferta Wonga.pl

Serwis ma w swojej ofercie dość skromną pulę pożyczek, bo proponuje tylko jeden jej rodzaj – od 50 do 750zł na maksymalnie 30 dni. Zaletą jest jednak to, że wszystko odbywa się drogą elektroniczną, a więc łącznie z wypełnieniem wniosku, wydaniem decyzji kredytowej, podpisaniem umowy i przesłaniem pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe.
Kto może ubiegać się o pożyczkę w wonga.pl? Wszyscy Polacy, którzy ukończyli 18 lat, złożyli wniosek na stronie serwisu, podali swoje dane osobowe oraz dokonali ich weryfikacji. Standardowo odbywa się ona również elektronicznie, czyli przez wysłanie przelewu na kwotę 10 groszy na rachunek firmy. Na tej podstawie system sprawdza, czy dane z rachunku zgadzają się z danymi podanymi we wniosku.
Jeśli wszystko jest w porządku, to mailowo lub tradycyjnie (pisemna umowa wysłana pocztą) przesyłana jest umowa, którą należy zaakceptować. Po akceptacji pieniądze są przesyłane na nasz rachunek, co trwa z reguły od 5 do 15 minut – chyba że wniosek został złożony po godzinach pracy biura (8-22), wtedy na decyzję kredytową i pieniądze trzeba czekać do kolejnego dnia.
Na stronie głównej serwisu firma udostępniła specjalny kalkulator kredytowy, za pomocą którego można ustawić kwotę pożyczki oraz czas jej spłaty i sprawdzić, jaki będzie rzeczywisty koszt ponoszony podczas takiego procesu. Kalkulator wylicza nie tylko kwotę odsetek, ale również wszystkie opłaty dodatkowe.

rozmowa przy laptopie

Finanse w Wonga są dla każdego dorosłego (aż do 65 roku życia). To doskonała okazja dla ludzi, którzy chcą pożyczyć od firmy pozabankowej.

Promocja – usługa za darmo

Wonga.com startując ze swoim projektem w Polsce ma dla klientów specjalną ofertę: proponuję udzielenie pożyczki za darmo w określonych warunkach. Jeśli w ciągu 15 minut od zatwierdzenia pozytywnego wniosku – a więc od wydawania pozytywnej decyzji kredytowej przez pracownika firmy – pieniądze nie znajdą się na naszym koncie, to pierwsza pożyczka jest udzielana nam bez żadnych opłat.
Dzieje się tak jedynie w przypadku pierwszego zaciągniętego zobowiązania i tylko wtedy, gdy cała należność zostanie spłacona w terminie. Przekroczenie okresu spłaty lub jej przedłużenie skutkuje tym, że promocja traci swoją ważność i trzeba dodatkowo oddać również koszty prowizji, ubezpieczenia oraz oczywiście oprocentowania.

Wonga.pl opinie

Wonga to typowy serwis internetowych pożyczek, który wszedł na polski rynek niedawno, doskonale się tu zadomowił, zyskał grono zwolenników oraz stałych klientów i to by było na tyle. Ani wyjątkowo nie zachwyca ofertą, ani nie ma szczególnie konkurencyjnej propozycji pożyczek w stosunku do innych firm. Atutem jest jednak zdecydowanie szybki czas transakcji i błyskawiczne sprawdzanie zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów, co skutkuje szybkim wydaniem decyzji i równie szybkim przelaniem pieniędzy.
Serwis rokuje dobrze na przyszłość i jeśli tylko zwiększy swoją ofertę, powiększając ją o większe pożyczki powyżej 1500 złotych, to istnieje bardzo duża i prawdopodobna szansa, że liczba klientów korzystając z wonga.com jeszcze bardziej wzrośnie. Sama zaś firma zyska możliwość stania się poważnym graczem w tym sektorze finansowego rynku w Polsce.

Autor

Arkadiusz Pragier

Nazywam się Arkadiusz Pragier i prowadzę portal guldeny.pl. Interesuje się światem finansów od bardzo dawna stąd pomysł na prowadzenie takiej strony. Zapraszam wszystkich do dzielenia się wiadomościami i dyskusję za pośrednictwem komentarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *